Knihy

Knižní novinka: Lin Rina – Kroniky Prachu

Knižní tip pro všechny mladé romantičky.

DĚJ: 

Sedmnáctiletá Animant není nijak zvlášť nadšená představou, že by měla naplnit představy své matky a co nejdříve se vdát. Ze všeho nejraději si čte a nebránila by se ani nějaké normální práci. Když přijede na návštěvu strýček a zmíní se jí, že v londýnské knihovně potřebují asistentku, dlouho neváhá, opustí malé rodné městečko a zkusí si dospělý život. Brzy pochopí, proč v knihovně žádný asistent dlouho nevydržel. Práce je hodně a s knihovníkem není snadné vyjít. Je náladový, náročný a neustále jí dává najevo, že pokud se jí něco nelíbí, může jít. 

Pro Animant je ale přítomnost mezi tolika knihami natolik příjemná, že se pokusí udělat všechno, aby v knihovně co nejdéle zůstala. Když jí tetička vezme na ples, kde se seznámí s příjemným a pohledným panem Boylem, má ještě o další důvod v Londýně zůstat. Jenomže Animant je nejenom pracovitá a chytrá, ale taky pěkně tvrdohlavá a když si usmyslí, že pomůže kamarádce s tajným půjčováním knih ženám, kterým se knížky půjčovat nesmí, tak jí nic nezastaví. Jenomže taková věc se dlouho neutají a je zaděláno na pořádný průšvih. Když si Animant navíc uvědomí, že pan Boyle není úplně takový, jak si myslela, čeká jí mnoho bezesných nocí, ve kterých bude přemýšlet o věcech, které z žádné knihy nevyčte. 

DOJMY: 

Příjemné a lehké čtení pro všechny mladé slečny a možná i pro jejich maminky nebo starší kamarádky. Hlavní hrdinka je chytrá a odvážná tak akorát, přemýšlí možná trochu dospěle, ale to se dá nakonec od mladé knihomolky čekat. Někdy jsou dějové zvraty trochu nepravděpodobné, autorka občas potřebuje někam dostat své postavy hned teď. Ale trochu pohádkový nádech to umožňuje, v romantickém příběhu jsou náhody vyloženě potřeba. Pět set stran uběhne jako voda a všechno dopadne tak, jak dopadnout má. Co víc si od takové knížky přát?

Vydal: Albatros v edici Fragment 

Počet stran: 544

Autor: Jitka Králová
Foto: Albatros


Diskuze: příspěvků