Knihy

Knižní novinka: Miriam Bláhová – Příběh slunečnice

Dvě ženy, dva osudy a dva milostné příběhy odehrávající se každý v jiné době.

Natálie se v nemocnici zotavuje po náročné operaci ruky, kterou si zranila při nehodě na kole. Po krátký čas, který musí strávit na lůžku, přemýšlí o svém dosavadním životě. V poslední době se jí daří dobře. Studuje, má fungující rodinu, bydlí se svým skvělým přítelem.

Nudný nemocniční stereotyp naruší nově příchozí starší pacientka Hedvika. Počáteční trochu dusnou atmosféru se jí podaří prolomit tím, že začne Natálii vyprávět životní příběh své sestry Evy. Proč právě její příběh?

Eva se před válkou vyučila jako švadlena. Její matka neměla brzy po odchodu manžela do války dostatek prostředků na placení nájmu, takže se přestěhovala s malými dětmi ke svým starým rodičům na venkov. Eva musela nastoupit jako pomocnice v opatrovně pro osiřelé chlapce, aby vydělala nějaké peníze a měla na bydlení a stravu. Dostala na starost nejmenší děti a zvykala si na nový režim.

Její nadřízená byla chladná přísná žena, která ani nepředstírala, že v ní mladá dívka árijského vzhledu vzbudila důvěru. Neustále Evu pozorovala, kárala a byla k ní nevlídná. Její srdce však bylo laskavější, než to na první pohled vypadalo. Eva se o tom přesvědčila, když zjistila, že jeden z nejstarších chlapců se i díky ní mohl v opatrovně ukrývat kvůli svému židovskému původu. A byl to právě Jakub, díky komu dostal Evin život v opatrovně úplně jinou podobu, díky komu dospěla, poznala, po čem touží, a kde je její místo. Eva s Jakubem se do sebe zamilovali a plánovali po válce společnou budoucnost.

Natálie se ponoří do příběhu a neubrání se srovnání se svým vlastním životem. Eva s Jakubem se dokázali postavit za svou lásku za nesrovnatelně těžších podmínek. Natáliin přítel Libor si zatím neudělal ani čas na návštěvu v nemocnici, odjel na plánovanou dovolenou a zapomněl na její narozeniny. Možná je pohledný, cílevědomý a zajištěný, ale znamená to, že díky tomu spolu překonají v životě všechny těžkosti. Zajímal by Natálii mladý zdravotní bratr Matěj, kdyby milovala Libora. Čas běží a společný pobyt Natálie a Hedviky v nemocnici se chýlí ke konci. Stihne jí dovyprávět celý příběh?

Romány, ve kterých se prolíná současnost a osudy na pozadí velkých historických událostí, jsou čím dál oblíbenější. Když je navíc provází romantická linka a odehrávají se v českém prostředí, jsou pro mnohé naše čtenáře ještě lákavější. Příběh slunečnice přichází před létem právě včas. Hezké dlouhé dny a příjemné čtení, milí čtenáři!

Autor recenze: Jitka Králová

Zdroj informací: Albatros Media
Zdroj fotografií: Jitka Králová
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků