Knihy

Knižní recenze: Sophie Pembrokeová – Hugo a Vánoce pod psa

Knížka pro větší čtenáře, u které se pobaví i dospělí, když jí budou předčítat menším dětem.

Máte rádi adventní a vánoční čas a rádi si čtete o tom, jak ho tráví ostatní? A bavilo by to i vaše děti? Určitě! Sledujte předvánoční přípravy jedné typické anglické rodiny z pohledu francouzského buldočka Huga.

Hugo Vánoce miluje. Tolik vůní a dobrot. A celá rodina doma u krbu! Hugo má věčně hlad a nadevše zbožňuje své páníčky, takže si tenhle čas patřičně užívá. Letos se sice všichni chystají za prarodiči, ale nevadí, hlavně, že budou všichni spolu.

Jeho rodinu tvoří rodiče a čtyři děti – starší dcera, mladší syn a ještě půlroční dvojčata. Balení a stěhování všech věcí do velkého rodinného auta je tedy pěkný zmatené a Hugova přepravní klec je jenom jednou položkou v obrovském seznamu nezbytných věcí. Nešťastnou shodou náhod se Hugo ocitne před domem na ulici a auto je pryč. To je tragédie!

Ještě že je Hugo tak vynalézavý a miloučký. Když se do domu naproti dostane protivná kočka, dostane se tam i on! Nakonec to možná nebudou Vánoce pod psa a Huga čeká mnohem lepší dobrodružství, než kdyby seděl doma na gauči. A těch dobrot a drbání za ušima se i tak dočká. Tenhle miláček bude rodině za chvíli chybět, stejně jako oni chybí jemu. A pro jeho báječnou povahu si ho mezitím oblíbí každý, komu se dostane do cesty.

Autor recenze: Jitka Králová

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Zdroj informací: Albatros Media
Zdroj fotografií: Albatros Media

Diskuze: příspěvků