Knihy

Knižní novinka: Tereza Bartošová – Dceřina kletba

Sbírání kytiček

Až téměř neobyčejný příběh dívky, který začal před lety, a ovlivnil děj současných událostí. Dceřina kletba je detektivkou, která vás donutí se zamyslet.

Děj

Příběh se odehrává v Příbrami, kde poručík Tomáš Vyskočil pracuje na kriminálce. Žije celkem normální život jako manžel Zuzky a táta malé Lucinky. Šéf techniků Matěj se jednoho dne potká se svým kamarádem Radkem Bolinou, který má pocit, že mu někdo usiluje o život. Před nedávnem mu zemřel velmi nečekaně táta.

Se svým strachem se svěří Matějovi a domluví se na schůzce, ke které již nedojde, neboť Radek náhle na jednotce intenzivní péče umírá. Kolotoč se roztáčí a začíná zpočátku „nesmělé “ vyšetřování, kdy není o co se opřít a v podstatě ani kde hledat.

Tak se mravenčími krůčky rozplétá příběh, do kterého je zapojena především osoba Tomáše Vyskočila a jeho rodiny. Jeden zcela nevinný flirt na jednom večírku odstartuje sled událostí, které doslova otřesou jeho osobním životem.

Tomáš se na baru seznámí s dívkou jménem Julie. Flirtuje s ní a Julie toho využije k vydírání Tomášovy ženy. Tento styl považuje za výbornou formu, jak si přivydělat. Zaplete do toho i svoji kamarádku Lindu. Té však někdo vyhrožuje a zabije jí psa. Linda je dcerou závodní lékařky firmy Aku-Pb, se kterou úzce spolupracuje Radek Bolina. Radek zjistí nedodržování předpisů na firmě a chce některé zaměstnance objektivně vyslechnout. Nakonec se tato zápletka stává zavádějící stopou. V ději figuruje velmi významně bratr Radka Martin a Radkova přítelkyně Dana. Martin je člověk nestálé povahy s velkým množstvím dluhů. Zamíchá dějem natolik, že se stává podezřelým z Radkovi smrti. Dana se krátce před Radkovou smrtí s Radkem nečekaně rozchází.

Děj se nkonec stočí zcela jinam a vyvstává spousta otázek. Kdo tedy stojí za smrtí Radka Boliny, jak to bylo s Radkovým tátou a co Radkova přítelkyně, proč se nečekaně rozešli?

Dojmy

Mezilidské vztahy, a zvláště neřešená traumata z dětství, se zarývají do podvědomí člověka natolik, že mnohdy v dospělosti vyústí ve strachy. Chceme být šťastní, chceme, aby se těm, které milujeme povedlo nedělat stejné chyby jako nám. Abychom toho dosáhli, volíme mnohdy nevhodné cesty.

Kniha, která mě vedla k zamyšlení, jaká traumata si nesu z dětství já sama. Kdy jednám pod vlivem strachu? Co všechno se může v životě člověka stát, když někdo “ vezme “ spravedlnost do “ svých rukou?“

Kniha rozhodně stojí za přečtení, já sama se těšila na momenty, kdy si užiji chvíli sama se sebou a budu číst.

Autor recenze: Leona Synková

Zdroj informací: Albatros, Leona Synková
Zdroj fotografií: Leona Synková
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků