Zdraví

Kokosový olej: prospívá pleti i vlasům

Nejkvalitnější kokosový olej vzniká tehdy, když se za studena lisuje gelovitá vrstva mezi dření a mlékem. Pokud se olej vyrábí přímo z dřeně uvnitř ořechu, nebude tak bohatý na vitamíny či antioxidanty.

Výživa pro vaši pokožku

Kokosový olej využijete nejen na obličej nebo ruce, ale na celé tělo. Ač se to nezdá, rychle se vstřebává. Kromě potřebné výživy a regenerace podporuje posílení a ochranu pleti a při pravidelném používání pomáhá zpomalit stárnutí kůže. Navíc ho můžete aplikovat i na pupínky a drobné ranky. Také pomůže s hojením jizev a ještě k tomu funguje jako přírodní antiperspirant.

Náš tip: Relaxujte ve vaně nikoli plné pěny, ale se lžičkou kokosového oleje. Po této koupeli bude vaše pokožka navíc vláčná a voňavá.

Příjemné masáže

Požádejte partnera, aby vás jemně namasíroval kokosovým olejem, který dodá pokožce potřebné živiny, vitamíny a antioxidanty.

Krásné vlasy

Jak ještě využít kokosový olej? Prospěje také vašim vlasům. Vetřete ho do vlasů, zabalte do ručníku a nechte 10 minut působit. Pak použijte svůj oblíbený šampon a vše spláchněte. Zábaly s kokosovým olejem dodají vlasům nejen veškeré potřebné živiny a nádherný lesk, ale účinně bojují i proti lupům, roztřepeným konečkům a jejich lámavosti.

Kokosový olej na bělení zubů

Nechce se vám utrácet peníze za přípravky na bělení zubů? Znovu můžete vsadit na kokosový olej. Prstem nebo kartáčkem ho naneste na zuby a jemně masírujte. Olej zuby nejen vyčistí od plaku a pravidelným užíváním vybělí, ale díky antioxidantům a antiseptickým účinkům rovněž tlumí záněty dásní.

Kokosový olej jako prevence

Kokosový olej můžete také užívat vnitřně. Jednou lžičkou dopřejete organismu zinek, selen, vitamíny A, D, E a K a nenasycené mastné kyseliny. Právě nenasycené omega-3 kyseliny jsou pro zdraví velmi důležité. Mají klíčový význam pro správný vývoj mozku, růst a vývoj. Také chrání organismus před srdečními a cévními chorobami.

Náš tip: Lžičku oleje můžete využít i jinak – pomalu ji převalujte v ústní dutině po dobu asi 15 minut, pak vyplivněte. Společně s tím se zbavujete i toxinů, které olej na sebe dokáže vázat. Tuto proceduru můžete provádět po dobu 3 až 4 týdnů, nejlépe dvakrát ročně.

Kokosový olej pro věčné dietářky

Rada na závěr. S pomocí kokosového oleje můžete shodit nějaký ten kilogram navíc. Stimuluje totiž metabolismus a snižuje pocit hladu. Opět se tedy dostáváme k oné pověstné jedné lžičce denně. Avšak kromě kokosového oleje by to ještě chtělo upravit jídelníček a přidat více pohybu.
 

Připravila: Marcela
Foto: iStock
17. 11. 2015

Zdroj informací: www.healthline.com/nutrition/top-10-evidence-based-health-benefits-of-coconut-oil, https://dobsonranchdentalcare.com/blog/how-to-whiten-teeth-with-coconut-oil/
Zdroj fotografií: Pixabay

Diskuze: příspěvků