Společnost

Kolik lvů má Lucie Bílá?

Hvězda našeho pěveckého nebe a dáma s nezaměnitelným hlasem Lucie Bílá nedávno navštívila sklárny v Nižboru, kde se byla podívat, jak vznikají sošky lvů.

Určitě je dobře znáte, vždyť skleněné sošky se každoročně předávají na slavnostním udílení filmových cen Český lev. Letošní slavnostní večer pod moderátorskou taktovkou Lucie Bílé se odehraje 3. března. A díky její návštěvě Nižboru se tak letošní odlévání sošek stalo výjimečnou událostí, protože si jejich výrobu dokonce sama vyzkoušela. Nejdříve postupovala jako ostřílená profesionálka, když ale v rukou držela samotný výsledek své práce, bála se, aby sošku vážící 3,5 kg neupustila a nerozbila.

„Nikdy jsem neměla možnost si něco podobného zkusit, je to opravdu těžká dřina. Ale výsledky jsou neskutečně nádherné! Moc jsem si tuhle návštěvu užila,“ svěřila se Lucie. Vtipkovala také, že si na návštěvě skláren přijde jako v pohádce: „Tady by se mohly natáčet pohádky, teplo, oheň – takhle nějak si představuju pohádkové peklo,“ smála se. Nicméně díky minerální vodě Magnesia, generálnímu partnerovi Českého lva, se dehydratace opravdu obávat nemusela. Navíc se podle svých slov také konečně pořádně zahřála, což se v letošních mrazivých dnech nepoštěstí jen tak někomu.

A kolik skleněných lvů má Lucie doma?
Zatím žádného, ačkoli prý už zkoušela přemluvit pořadatele Českého lva, Petra Vachlera, aby jí nějakého, třeba i v miniaturní verzi, věnoval na památku. Ale i kdyby se jí to nakonec nepodařilo, není všem dnům konec. Lucie Bílá si už několikrát vyzkoušela, jaké to je stát před filmovou kamerou (z nedávné doby například v 3D pohádce V peřinách). A když bude ve své občasné herecké kariéře pokračovat, třeba se vytoužené sošky lva také jednou dočká.

Připravila: Marcela
Foto: Image
14. 2. 2012

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků