Kosmetika

Kosmetika se zázvorem: pro krásu i na bolest

Sbírání kytiček

Na unikátní přírodní léčivé a pěstící účinky kořene s výrazně štiplavou chutí lidé sází od nepaměti. Co se osvědčilo našim předkům, prospěje i současné generaci.

Kosmetické a potravinářské výrobky, jež obsahují výtažky zázvoru, jsou dnes běžně k dostání. Chcete-li prospět svému zdraví a podpořit přirozený půvab, určitě je vyzkoušejte.

 

Nejen na bolavé klouby Ginger balm

Go Ginger balm

Kosmetické přípravky značky Go kromě jiného nabízejí Ginger balm – hojivý zázvorový balzám. Zázvor působí jako účinné antiseptikum, které rovněž slibuje protizánětlivé vlastnosti a zmírňuje bolesti svalů a kloubů, dále napomáhá při hojení ran. Balzám obsahuje i extrakt z bylinky zvané tamanu, jež podporuje výše zmiňované působení zázvoru. Výsledek? Ginger balm poskytuje úlevu od bolesti, zklidňuje podráždění pokožky a snižuje otoky, například při revmatoidní artritidě.

 

Zaměřeno na půvab

Blahodárné působení zázvoru ovšem ocení i vaše pokožka. Můžou ji používat jak dívky a ženy, jež trápí například akné či svědivé vyrážky; předem si jen ověřte, zda netrpíte alergií na tento přírodní produkt. Ale zázvor působí jako pohlazení pro každou pleť, protože ji dokáže dobře prokrvit, zpomaluje proces stárnutí buněk a ještě zvyšuje pružnost pokožky.

 

Krém i sérum

Go hydratační krém

Unikátní přírodní kosmetika Go s výtažky ze zázvoru mimo jiné nabízí zázvorový hydratační krém nebo obličejové sérum. Kromě zázvoru dále obsahuje například jojobu, semínka hroznů či dýňová semínka, ale také hrách a kakaové máslo. Díky hydratačnímu působení lze oba přípravky používat ráno i večer.

 

Přírodní odličování

Z dalších potřebných kosmetických výrobků zmiňme Bio zázvorovou mycí pěnu na obličej, jež velice pečlivě a navíc šetrně odstraňuje zbytky make-upu a i veškeré nečistoty. Výsledek? Vaše pleť bude zářivě čistá a svěží, navíc extrakt ze zázvoru podporuje její detoxikaci. Z dalších použitých složek jmenujme výtažky z vrbové kůry či šťávu z listů aloe vera.

 

Pro ještě krásnější pohled

Go zázvorový oční krém

Patřičnou péči věnujte rovněž citlivému očnímu okolí, kde je velice tenká kůžička. Pomoc nabízí Bio zázvorový oční krém, který dokáže pleť téměř zázračně vyhladit. Eliminuje jemné vrásky, zmírňuje váčky a kruhy pod očima, hydratuje a sjednocuje barvu pleti kolem očí. Kromě zázvoru krém obsahuje extrakt ze semen argánie, jež jsou bohatá na bílkoviny, vyhlazující jemné vrásky, a dále šťávu z listů aloe vera, olej z jojoby, petrklíče, avokáda i heřmánku. Přípravek opět můžete používat ráno i večer.

 

Zázvorové preparáty a kosmetiku dováží do České republiky EuroMD a můžete ji koupit v lékárnách. Celý sortiment značky Go prodává lékárna na pražském letišti Václava Havla. Nejrychlejší cestu ovšem poskytuje e-shop, kdy si výrobky můžete objednat v pohodlí domova.

Připravila: Marcela
Foto: iStock, EuroMd
25. 11. 2014

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků