Kosmetika

Krásné opálení

Pomalu se blíží léto a chcete-li mít krásně opálenou pleť, je třeba ji začít připravovat na horké a slunné dny. Slunce dokáže pleť nejen krásně opálit, ale také pořádně poškodit.

Moderní solární kosmetika nám pomáhá uchovat pleť déle mladou a svěží. Samozřejmostí by mělo být používání ochranný krémů s vysokým UV faktorem. Stále větší důraz je ale kladen na výživu a ochranu kůže „zevnitř“. Pod vlivem ultrafialového záření vznikají v pokožce, ale například i v sítnici oka, takzvané volné kyslíkové radikály, velmi agresivní molekuly, které napadají ostatní buňky a ničí je. V pokožce tyto radikály narušují buňky kolagenu, a tím i pružnost pokožky. Výsledkem je předčasné stárnutí kůže, vrásky a nepěkná pigmentace. Velmi nebezpečná je schopnost volných radikálů ovlivnit genetický materiál buněk a přestavět je na potenciální rakovinné buňky.

Účinnou zbraň před působením nebezpečných volných radikálů představují tzv. antioxidanty. Patří k nim zejména beta karoten, který je důležitým provitaminem a v lidském těle je přetvářen ve vitamin A. Beta karotenem se lidský organizmus zásobuje převážně z příjmu dostatečného množství ovoce a zeleniny, někdy však výživa nestačí. Nevhodná životospráva a znečištěné životní prostředí mají za následek zvýšenou potřebu beta karotenu, a proto je vhodné doplňovat ho tělu formou vitaminových přípravků.

Bylo prokázáno, že beta karoten má příznivý účinek v ochraně před podrážděním a zčervenáním pokožky z UV záření a jinými onemocněními kůže. Pomáhá chránit pleť před předčasným stárnutím, eliminovat tvorbu vrásek a zajišťovat pružnost a jemnost pokožky. Navíc je vhodný pro udržení dobrého zraku a blahodárně působí při očních potížích. Beta karoten také propůjčuje pleti krásné zlatohnědé zbarvení a podporuje její zhnědnutí při opalování. Optimálního ochranného účinku kůže před slunečním zářením dosáhnete, když přípravek budete užívat aspoň jeden, dva měsíce před létem, tedy před dlouhodobějším vystavováním se slunci.

Naše tipy na „opalovací“ tobolky
 

 Beta karoten Walmark

Betakaroten Walmark

Betakaroten Walmark

Vedle balení 30 a 60 tobolek je nabízen také ve výhodném akčním balení 100+30 tobolek zdarma. Jelikož se užívá 1 tobolka denně, máte tak v balení 1 měsíc užívání zdarma navíc. Více na http://www.walmark.cz

IMEDEEN tan optimizerTM

 IMEDEEN tan optimizer

IMEDEEN tan optimizer

Kombinuje účinné výtažky z rostlin a vitaminy (palmové ovoce, lykopen, vitaminy E a C).

Připraví na slunce, redukuje zčervenání
Užíváním jedné tobolky IMEDEEN tan optimizerTM denně po dobu cca 1 měsíce před začátkem aktivního slunění připravíte pokožku na slunce a výrazně omezít riziko zarudnutí kůže při prvním opalování.

Bioderma Photoderm Oral

Bioderma Photoderm Oral

Bioderma Photoderm Oral

Obsahuje aktivní látky, které chrání tělo proti volným radikálům. Mastné kyseliny ulehčují vytvoření rovnoměrného opálení

• Díky obsahu aktivních látek působí proti volným radikálům
• Urychluje a zesiluje intenzitu a délku opálení.
• Předchází vzniku slunečních alergií.
• Silný anti-oxidační účinek.
• Ideální příprava pokožky před sluněním.
 

 

Připravila: Katka
Foto: archiv firem
14. 5. 2012

 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků