Knihy

Knižní recenze: Kristin Harmel – Počkej na mě v Paříži

Román o ženě, která ztratila všechno, aby díky své odvaze získala vše ztracené zpět. I to nejcennější.

Když Američanka Ruby poznala ve Státech Francouze Marcela, myslela si, že začíná nejradostnější období jejího života. Po svatbě ho následovala do Paříže, kde byla zpočátku šťastná. Brzy se jí ale manžel začal odcizovat a Ruby začala mít podezření, že jí něco tají. Stávalo se, že nebyl i několik dní doma, přestával s ní komunikovat. Brzy se kvůli politické situaci nemohla věnovat ani svému učitelskému povolání a sklíčenou náladu jí pomáhala rozhánět jenom mladičká židovská dívka, sousedka Charlotte.

Úplnou náhodou jednoho dne pochopila, že se její muž účastní protinacistického odboje. I když byla nejprve zklamaná, že má před ní tajnosti, ocenila jeho odvahu a požádala ho, aby mohla sama pomáhat věci, kterou považovala za správnou. Marcel jí odbyl s tím, že je to pro ni příliš nebezpečné. Situace se brzy zhoršila natolik, že i ve Francii přestalo být bezpečno. Když Marcel zmizí, ztratí Ruby poslední pochybnosti. Na vlastní riziko se pokusí spolu s Charlotte udělat pro svůj nový národ to, co považuje při jejích schopnostech za nejlepší. Čeká ji řada podivuhodných setkání, a k jejímu překvapení i nová láska. Ale je vůbec doba na to, aby v ní mohl romantický cit vykvést v opravdový vztah? To prověří až dlouhé odloučení a mnohé překážky. 

Začtěte se do fascinujícího příběhu inspirovaného skutečnými událostmi. Láska mladé Američanky žijící v Paříži a britského letce si zasloužila literární zpracování a vznikla krásná knížka, jako dělaná pro podzimní večery. 

Autor recenze: Jitka Králová

Zdroj informací: Albatros
Zdroj fotografií: Jitka Králová 
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků