Knihy

Kristin Harmel: Počkej na mě v Paříži

Nový román o ženě, která ztratila všechno, aby díky své odvaze získala vše ztracené a navíc to nejcennější.

Když Američanka Ruby poznala ve Státech Francouze Marcela, myslela si, že začíná nejradostnější období jejího života. Po svatbě ho následovala do Paříže, kde byla zpočátku šťastná. Brzy se jí ale manžel začal odcizovat a Ruby začala mít podezření, že jí něco tají. Stávalo se, že nebyl i několik dní doma, přestával s ní komunikovat. Brzy se kvůli politické situaci nemohla věnovat ani svému učitelskému povolání a sklíčenou náladu jí pomáhala rozhánět jenom mladičká židovská dívka, sousedka Charlotte. 

Úplnou náhodou jednoho dne pochopila, že se její muž účastní protinacistického odboje. I když byla nejprve zklamaná, že má před ní tajnosti, ocenila jeho odvahu a požádala ho, aby mohla sama pomáhat věci, kterou považovala za správnou. Marcel jí odbyl s tím, že je to pro ni příliš nebezpečné. Situace se brzy zhorší natolik, že i ve Francii přestane být bezpečno. Když Marcel zmizí, ztratí Ruby poslední pochybnosti, a na vlastní riziko se pokusí spolu s Charlotte udělat pro svůj nový národ to, co považuje při jejích schopnostech za nejlepší. Čeká ji řada podivuhodných setkání, a k jejímu překvapení i nová láska. Ale je vůbec doba na to, aby v ní mohl romantický cit vykvést v opravdový vztah? Až dlouhé odloučení a mnohé překážky prověří hloubku jejich milostného citu. 


Začtěte se do fascinujícího příběhu inspirovaného skutečnými událostmi. Láska mladé Američanky žijící v Paříži a britského letce si zasloužila literární zpracování a vznikla krásná knížka, jako dělaná pro podzimní večery. 


Vydalo: Motto ve společnosti Albatros Media v roce 2020 

Počet stran: 344 Vazba: pevná s přebalem 

Autor recenze: Jitka Králová, romantickyzapisnik.cz 

Foto: Jitka Králová 

Zdroj: Albatros


Diskuze: příspěvků