Kosmetika

Líčení pro blondýny podle špičkového vizážisty

Sbírání kytiček

Dnes vám přinášíme rady, jak se správně líčí blondýnky. Přední český vizážista Zdeněk Fencl pro vás kosmetikou Bobbi Brown nalíčil Romanu.

Romana před líčením

Romana před líčením

Romana je ve zralém věku a potřebuje i anti aging přípravky. Romaně nejdříve ošetřím pleť ošetřujícím sérem Anti age multiaction. To zároveň stáhne póry. Po použití séra je vždycky důležité aplikovat krém. Romana má sušší pleť, proto dáme už reparační krém a použijeme make up balzám. Romanina pleť vše krásně vpije.

 

Make up můžeme nanášet i plochým štětcem na make up. Vždycky je dobré mít make up v barvě své pleti. Romaně jsem dal make up s částečkami odrážejícími světlo. Nikdy bych nevolil make up do růžova. Po nanesení make upu vklepeme lehce korektor pod oči. Ten je vždy světlejší než make up.

Blondýnky jsou většinou světlooké, takže si můžou více pohrát s barvami než zrzky. Vyvaroval bych se přesládlých tónů. Modré oči mají málo pigmentu, reagují na světlo a lehce mění barvu. Všiml jsem si, že ženy často používají stejnou barvu stínů, jako mají oči. Ale k modrým očím modrá není vhodná. Já volím hnědou, měděnou a zlatou. Použiji hnědou tužku. Pak teprve vezmu hnědý stín a na tu tužku navážu.
 

 

Vždycky dávám slabší vrstvu stínů a tam, kde je potřeba oko ztmavit, přidám intenzitu. Pozor na perleťové stíny u žen, které mají převislá víčka, protože se obtiskávají. Když máme oko nalíčené, střed očního víčka jemně prosvětlíme a zvýrazníme hloubku oka. Nakonec dáme světlejší stín do vnitřního koutku. Nakonec uděláme lehce linku, u Romany odstín esspreso, a lehce nad řasami zvýrazníme kontury oka.

U Romany použiji krémovou tvářenku, jako součást základu. Make up zafixujeme transparentním pudrem. Nakonec naneseme řasenku a zvýrazníme obočí. Ženy si často malují obočí tmavé. Já spíš doporučuji si ho nabarvit. K takto výraznému líčení se hodí lehké nalíčení rtů.

Připravila: Katka
Foto: redakce
21. 11. 2011

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků