Kosmetika

Líčení pro zrzky podle špičkového vizážisty

Zajímají vás trendy líčení? Sledujte náš seriál, ve kterém se s vámi o své zkušenosti podělí přední český vizážista Zdeněk Fencl. Podívejte se, jak kosmetikou Bobbi Brown nalíčil Vandu.

Vanda před líčením

Vanda před líčením
Hydrating face tonic

Hydrating face tonic

Vanda má svoji pleť hezkou, nemá na ní žádné defekty. Co je vůbec důležité, než začneme nanášet jakoukoli barvu, musíme pleť pořádné hydratovat – třeba tonikem. Já osobně doporučuji Bobbi Brown univerzální tonikum, které je hodně hydratační, obsahuje levanduli a okurku. Pak není potřeba tolik líčidel. Navíc by na Vandě, protože je zrzka, ani výrazné líčení nebylo hezké.  Určitě bude zajímavé, když budou trochu prosvítat pihy.

Já doporučuji mít ke svému krému fluid, protože ne vždy potřebujeme promastit. Make up se snažíme vklepávat a ne roztírat. Na Vandu použiji protektiv face lotion. Má v sobě luminiscentní látky, takže ji rovnou světelně vyhladí. Nezapomínejte si mazat i pokožku za krkem. Tam je také jemná. Já doporučuji mít od make upu dva odstíny. Jeden světlejší a jeden tmavší, a pak můžeme trochu stínovat. Světlejší dáváme do středu obličeje. Pod oči patří korektor. Pak to jen zafixujeme pudrem.
 

 

Pokud vzniknou místa, kde jsou pupínky nebo zarudnutí, použijeme korektor. Doporučuji spíš korektory krémové a světlejší. Korektory v peru zasychají a pak zvýrazní vrásky. Krémové mají v sobě antiage složky.

Já nejsem pro používání houbiček na make up, protože to není hygienické a zbytečně se vytvářejí vrstvy. Po nanesení make upu a korektoru preferuji použití krémové tvářenky. A kam se správně nanáší? Podívejte se do zrcadla, zasmějte se a udělají se vám jablíčka. Na kraj těch jablíček naneste tvářenku a rozetřete ji doztracena. Téměř každému sluší tvářenka kalipso koral, protože má v sobě růžovou, oranžovou i červenou. U Vandy je vidět, že když se obličej probarví, nemusí se tolik malovat oči, protože její oči svítí. Tvářenku si můžete nanést i na rty, namalovat řasy a vyrazit.

Dáme trochu tvářenky i na spodní víčko a použijeme ji místo očního stínu. Obzvlášť u zrzek je to efektní. Když se ta barva několikrát zopakuje, působí to harmonicky. Použijeme pudr. Bobbi Brown má výhodu, že používá v pudrech i žlutou barvu, čímž člověk nepůsobí tak bledě. Pudr nám hezky zcelí všechny barvy dohromady. Pak vezmeme bronzer, u Vandy golden light, a zvýrazníme lícní kosti. Uděláme takovou tu rybu (našpulíme rty) a bronzerem podstínujeme lícní kost. Doporučuji podstínovat i partie pod bradou, protože ta jde v pokročilém věku dolu, a na spánky.

Pozor, když si chcete malovat vrchní víčka. Zde je důležité dát si zrcátko dolu. Když se malujete na den, je dobré se líčit na denním světle.
 

 

 

Vandě zvýrazním oči očními linkami. Vůbec bych se nebál je nosit. Použiji linky gelové, protože jsou plastičtější než tekuté. Doporučuji si lehce předkreslit šablonu. Linka nám má oko zvedat. Když si dáme štětec ke kořenu nosu a obočí, získáme hranice, kam ta linka už sahat nemá. Vandu linky i omlazují, protože to není „připoprděné“. Štětec na linky není tenký, ale je do špičky. Na řasy použijeme i kleštičky. Řasy se vám pak krásně ohnou. Pusu si už zvolíte podle oblečení.

Připravila: Katka
Foto: redakce
14. 11. 2011

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků