Rodina

Lucie Bílá pomáhá. Pomůžete také?

Sbírání kytiček

Příběh jedenáctiletého bubeníka Andreje Kampfa, účastníka soutěže Česko Slovensko má talent, oslovil hodně lidí. Včetně porotkyně Lucie Bílé, které pro Andreje uháčkovala anděla. Ovšem originální zpěvaččino dílo můžete mít doma třeba právě vy!

Malý Andrej žije společně se sestrou a otcem a kdyby vyhrál, plánoval věnovat část peněz na protialkoholní léčbu své maminky. Tatínek dodává, že pak by býval mohl koupit dětem například i kolo a počítač, protože na tyhle poměrně běžné věci rodina nemá peníze. Ostatně právě Lucie Bílá měla možnost poznat, jak rodina žije, a stejně jako televizní diváky i ji dojaly skromné podmínky. Dokážete si třeba představit, že by vaše dítě šlapalo několik kilometrů denně pěšky do školy? Možná se jen ptáte, jak tedy mohl Andrej soutěžit v semifinále a pak ve finále, když na dojíždění do Bratislavy, odkud se vysílaly přímé přenosy, rodina neměla peníze? Stalo se tak díky pomoci podnikatelů.

Pomoci můžete i vy

Příběh nadaného bubeníka, kterého se sestrou vychovává otec, protože matka propadla alkoholu a o děti se nestará, má pokračování. Lucie Bílá Andrejovi uháčkovala velký obraz anděla. „Já jsem chtěla, aby kdyby náhodou nevyhrál, měl radost, aby měl krásné Vánoce. Nejdřív jsem si říkala, že mu to dám prostě jako dárek, ale pak mě napadlo, že je to vlastně hloupost. Že bude mnohem lepší dát obraz do dražby; a teď můžu jenom doufat, že získáme spoustu peněz, které pomohou rodině i mamince,“ vysvětluje.

Aukce obrazu anděla, který uháčkovala zpěvačka, je v plném proudu na www.aukro.cz a potrvá do 8. 12. 2012 do 14 hodin. Zúčastníte se také?


Připravila: Marcela

Foto: archiv FTV Prima

5. 12. 2012
 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků