Společnost

Marek Ztracený: Nejraději mám „bačovku“

Sbírání kytiček

Minulý týden bylo v Centru Chodov pěkně živo, probíhaly tu totiž castingy budoucích modelek Schwarzkopf Elite Model Look. Program zpestřil i zpěvák Marek Ztracený se svou kapelou a protože všude kolem byly samé krásné dívky, první otázka našeho rozhovoru ani nemohla být jiná:

Jaké ženy se vám líbí?
Podle toho, co vyzařují; není to jen o vnější kráse. Neposuzuji je na první pohled, i když se rád podívám na pěkný zadek a hezký úsměv.

A splňuje tyto požadavky i vaše stávající partnerka?

Kdybych teď tvrdil, že ne, tak mě asi zabije :-). Ale naštěstí to ani říct nemusím. Moje partnerka je opravdu nádherná.

Máte na svůj vztah „papír“?

Ne, oddaní nejsme a mám pocit, že ani nebudeme.

Před chvíli jste zpíval skladby ze své nové desky V opilosti. Proč jste jí dal „alkoholické“ jméno?

Novou desku jsme vydali v říjnu a její název je odrazem toho, co se v mém případě dělo předtím, než přišlo moje klidnější rodinnější období. Singl alba je stejnojmenný – V opilosti. Ale nezpíváme o tom, že by byl někdo opilý. Je to o vztahu dvou lidí, kteří se už rozešli, jen je vždycky spojí alkohol. Jak to tak bývá na večírcích. Teď aktuálně máme v rádiu novou písničku Sex s ex, ke které jsme natočili i klip.

Ve kterých situacích byste se alkoholu ani nedotkl, a kdy je naopak důvod k napití?

Není moc situací, kdy bych se alkoholu nedotknul :-). Jedna z nich je, když řídím.

Který alkohol tedy v kapele preferujete a jaký drink vám nejvíc chutná?

V kapele jsme pivaři, ovšem jako čistý alkohol je nejlepší vodka. Mám svůj drink, který se jmenuje „bačovka“ a vymyslel jsem ho na Šumavě. Protože mně říkají Bača, to je moje přezdívka po tátovi. Bačovka se skládá z vodky, limetkového sirupu a limetky. Vše zalijte ve whiskovce mattonkou. Ochutnejte, je to strašně dobré. Sladké, že vůbec necítíte, že je v tom nějaký alkohol. 

Odkud vlastně pocházíte?

Ze Železné Rudy, ze Špičáku.

A proč jste se sem vrátil?

No, já šel v 15 letech do Prahy na konzervatoř, kde jsem šest let studoval. Pak jsem tady začal dělat kariéru. A potom jsem zjistil, že mě Praha trochu zabíjí. Tak jsem odešel, i kvůli synovi, zpátky na Šumavu. Což bylo špatné rozhodnutí. Respektive, krásné, protože malej se má lépe tady než mezi tramvajemi, v hluku… Ale je to šíleně daleko. Takže jezdím 200 kilometrů v kuse a zase zpátky. Jsem spíš řidič než zpěvák.

Zpíváte si někdy společně?

Jistě. Budou mu dva roky a moc hezky intonuje. Miluje, když mu pustím nějaký koncert v televizi, třeba Jacksona, to stojí před obrazovkou a nadšeně zpívá. Chvílemi se chytá a chvílemi se ztrácí, ale moc ho to baví. Je to takové hyperaktivní dítě, které se odráží od zdí, a není s ním řeč. Ale do toho je pak zase hodinu a půl hodný u televize a kouká na koncert.

Narodil jste se ve znamení Ryb, které jsou prý hodně citlivé, přemýšlivé, pomáhají druhým… Která vaše „rybí“ vlastnost“ vám leze na nervy?

Ryby jsou až příliš citlivé. To je na nic. Lidé, kteří jsou splachovací, a v zásadě jim stačí jen jeden vztah s někým (třeba jen s rodiči), to mají jednodušší. Nemusí nic řešit. Což není můj případ. Na jednu stranu je ta vlastnost fajn, lidi mě za to mají rádi. Á já také vyhledávám ty, kteří jsou mi podobní. Ale na druhou stranu se tím dost trápím. Člověka to pak stojí energii.

Setkáváme se spolu v nákupním centru – co vy a móda?

Nakupování oblečení mě fakt baví. Až se to bojím přiznat, abych nepůsobil trochu zženštile. Moc věcí mi nesluší, mám lyžařskou postavu, takže nejsem typický model, jakého vidíte na figuríně. Nicméně za oblečení utrácím rád.

A zajdete spíš do většího centra nebo preferujete nákupy v jednotlivých obchodech?

Určitě volím obchodní centrum. Teď jsme v Centru Chodov a já jednu dobu kousek odsud bydlel. Moc rád jsem sem chodil a trávil jsem tu de facto půl dne. Šel jsem na jednu kávu, pak se podívat na oblečení, něco jsem si koupil, zamířil jsem do další kavárny, vyřizoval telefony… To bylo v době, kdy nebylo co dělat. Dneska je to ale úplně jinak.
 

Text: Katka, Marcela
Foto: archiv Centra Chodov (na fotografii vidíte Marka Ztraceného s kolegy z kapely a Taťánu Kuchařovou)
16. 4. 2013

 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků