Knihy

Markéta Plechšmídová: Dneska půjdu spát až zítra

Jenom jedna chyba může proměnit sen o vydělaných penězích v noční můru.

Marina studuje na vysoké škola, má fajn přítele, a právě se chystá s ním, s kamarádkou a kamarádem do Ameriky, aby si tady stejně jako loni užili prázdniny a vydělali hezké peníze. Na ostrově v Atlantickém oceánu dívky uklízely v luxusním penzionu a chlapci vypomáhali na zahradách a sadech. Protože pracovní vízum, pojištění a další administrativní poplatky na českých úřadech schramstnou nějakou tu část chystaného výdělku, rozhodli se letos vyrazit na vlastní pěst. 

Práci mají domluvenou s majiteli přímo na místě a vyrazí do Států jako běžní turisté. Počítají s tím, že můžou být vystaveni důmyslným otázkám, které by mohly jejich nelegální úmysly odhalit. Ale mají připravená tvrzení o přátelích a místech, která hodlají navštívit. Na letiště v Bostonu dorazí bez problémů a jejich jedinou starostí je, aby stihli navazující autobus a byli co nejdříve v cíli. 

Marina letištní kontrolou neprojde. Možná měla smůlu na úředníka, možná působila přece jen trochu nervózně, nebo příliš obyčejně a studentsky na to, aby si mohla dovolit tříměsíční pobyt v Americe. Z Mariny se stává zločinec a podle toho je s ní nakládáno. Ze snu o báječné dovolené a skvělém výdělku se stává peklo vedoucí až k rozpadu původní osobnosti. Kam až může dojít snaha ušetřit pár stovek! A nevědomost. Kdyby Marina tušila, jak závažného trestného činu se dopouští, určitě by přípravy na odjezd přehodnotila. 

U každého závažnějšího rozhodnutí je potřeba přemýšIet. Za chyby se někdy platí až příliš těžce. I ve svobodné zemi snadno můžeme skončit jako nesvobodný člověk. Tenhle příběh je poučením pro všechny čtenáře. Je navíc čtivý, až na pár nesmyslně použitých anglických výrazů je inteligentní a je neuvěřitelně napínavý. Když budete mít čas, přečtete knížku za jedno odpoledne. Není to tíživé čtení. Spíš vážnější, než je běžné. Opatrujete se, odpočívejte a čtěte! 

Vydalo: Motto ve společnosti Albatros Media v roce 2020  

Počet stran: 208 Vazba: pevná s přebalem 

Autor článku: Jitka Králová, romantickyzapisnik.cz 

Foto: Jitka Králová 

Zdroj: Albatros


Diskuze: příspěvků