Knihy

Michaela Klevisová: Drak spí

Sbírání kytiček

Přemýšlíte, co si za dlouhých podzimních večerů přečíst? Pokud máte rádi detektivky, mohla by vás  zaujmout ta od osvědčené české autorky.

V pořadí v již desáté knize Michaely Klevisové se ocitáme v malé vesničce v Jižních Čechách. Pohraniční obec Hůrka má jenom pár stálých obyvatel. Ale stačí, aby se mezi ně jedno léto vrátily dvě mladé ženy, a všechny čeká velké drama.

Na týdenní dovolenou na chatu u rybníka přijede Eliška, která tady kdysi trávila prázdniny. Ty poslední se tady muselo stát něco, proč sem její maminka už nechtěla jezdit. A protože maminka nedávno zemřela, rozhodla se letos Eliška zjistit, co přesně se tu odehrálo.

Chvíli po ní přijíždí z Prahy do Hůrky k rodičům Natálie Pekařová, veřejnosti známá jako blogerka a youtuberka Peky. Nepřijela jenom na víkend, jako posledních pár let, ale je rozhodnutá se sem vrátit a podnikat.

Obě ženy po nečekaném setkání navážou na staré vztahy jak mezi sebou, tak mezi obyvateli obce. Poklidné rozhovory na terasách a upravených zahrádkách naruší dvě události. Nejprve beze stopy zmizí dvacetiletá Barbora. Pak se stane ještě něco horšího, někdo zemře.

Do vesnice přijíždí dvojice vyšetřovatelů a čeká je těžký úkol. Najít Báru a najít vraha. Když si navíc kriminalistka vybaví, že stejného vytetovaného spícího dráčka, kterého měla zdejší zavražděná na kotníku, už někde viděla, dojde na vyšetřování ještě i jednoho starého a neuzavřeného případu.

Život v krásné vesničce na počátku léta je vykreslený tak působivě, že byste se tam chtěli hned vydat. Co tady lidem chybí? Možná je toho dost. Někomu peníze, někomu láska, někomu možnost posunout se v životě dál. Ale stačí to jako motiv pro vraždu? Možná se budete divit. S touhle knížkou vám pár večerů uteče jako nic. Autorka právem patří ke špičce českých spisovatelek, v žánru krimi to platí dvojnásobně.

Autor recenze: Jitka Králová

Zdroj informací: Albatros Media, Jitka Králová
Zdroj fotografií: Pixabay
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků