Kosmetika

Nebojte se výrazného líčení

Sbírání kytiček

Patříte k ženám, které nerady riskují a raději se líčí jen v přírodních odstínech? Možná je to proto, že si nejste jistá, jak vlastně výraznými barvami v make-upu zacházet.

Léto v nás probouzí pozitivní energii, nabádá nás k úsměvu a příroda pod čistě modrou oblohou na nás mává s nekonečnou paletou barev a nepřeberným množstvím vůní a zvuků. Módní návrháři pro nás nachystali kolekce plné radostných vzorů a barev. To samé ale platí i pro letní make-up, ať už jsou to oční stíny, rtěnky nebo laky na nehty.

Než se ale nalíčená do krásných letních barev vydáte na ulici, ujistěte se, že máte zářivý make-up buď jen na očích, nebo jen na rtech. Všeho moc škodí a nechcete přece vypadat nevkusně!

Oční stíny

Pokud vám doma leží paleta zářivých očních stínů, vytáhněte ji ze šuplíku a připravte se experimentovat. Letošní trendy udávají fialkovou, švestkovou, oranžovo-broskvovou, růžovou, azurovou i okrově žlutou. Doplnit je samozřejmě můžete základními barvami jako je černá, bílá, tělová a hnědá. Vyhněte se zářivě modré, zelené a červené, které na očích nepůsobí nijak lichotivě.

Barvu naneste buď jen na plochu víčka pomocí štětce, kterým důkladně rozmažete okraje, aby nepůsobily příliš ostře a stroze, nebo naopak jen na okolí víčka, které je nalíčeno světlým stínem ve vnitřním rohu a tmavší barvou na vnějším okraji víčka. Důležité je, aby byla vámi vybraná barva v souznění s oblečením, které máte na sobě. Sladíte tím celý svůj vzhled. Pokud si troufáte na více zářivých barev, vybírejte si jen dvě sobě podobné (fialová-růžová, okrově žlutá-oranžová) a vždy je řádně rozmažte dohromady, aby byly sotva znatelné hranice přechodu.

Rtěnky

Se rtěnkami je to přece jen trochu jednodušší, jelikož se nabídka pohybuje v rozmezí jen několika barev (samozřejmě v rozmanitých odstínech). Barva, kterou si vybavíte, když se řekne slovo rtěnka, bude pravděpodobně červená, ale letošní trendy nám diktují jasně: růžová, fialová, oranžovohnědá. Nemusíte se jich bát. Růžová je jasná volba, ale pokud se odvážíte jít do oranžové či fialové, orámujte ji pro jistotu tmavší, hnědou tužkou na rty, aby byly jasně definované.

Autor: Natalie
Foto: archiv autorky
16. 7. 2012

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků