Filmové novinky

Nestihli jste MFF v Karlových Varech? Tak pojďte do kina tento týden!

Sbírání kytiček

Letošní 50. ročník Mezinárodního filmového festivalu nabídl spoustu nových snímků. Pokud byste chtěli vidět alespoň některý z nich, přijměte pozvání na festivalové Ozvěny. Co a kde můžete vidět?

Už od uplynulého víkendu až do 19. července se v několika kinech promítá 31 filmů, jež se předvedly právě v Karlových Varech. Konkrétně jde o pražská kina Aero a Světozor a brněnskou Scalu. Na programu jsou divácké hity, řada předpremiér či speciální projekce doplněné živými koncerty. A kdo nestihne ani zajít do kina, ten může v klidu domova vidět online 6 snímků, a to na webu www.aerovod.cz.


Co stojí za zmínku

Hlavním smyslem Ozvěn je nabídnout divákům v Praze a Brně snímky, které se do české distribuce nedostanou buď vůbec, nebo s mnohaměsíčním zpožděním,“ vysvětluje dramaturg Ozvěn Ivo Andrle, a vyjmenovává některé z nich: „Pokud jde o filmy z hlavní soutěže, letos se těšíme například na Zlaté pobřeží, Babai nebo na zástupce poslední dobou velmi svěží polské kinematografie, snímek Červený pavouk. Dalším skvěle, moderně natočeným polským filmem je Tělo, které bylo na letošním Berlinale oceněno Stříbrným medvědem za nejlepší režii. Za povšimnutí stojí také v Benátkách dvojnásobně oceněný Soud. Diváckým hitem festivalového okruhu je potom snímek Transdarinka, zábavná ostrá jízda kompletně natočená na iPhone s neskutečným drivem nehereček v hlavních rolích.“
 

Další prima filmy

V Ozvěnách se také představí film Amy o předčasně zesnulé zpěvačce Amy Winehouse, který aktuálně boduje v domovské Velké Británii. Hravý snímek Zbrusu Nový zákon o škodolibém Bohovi, který ze svého bruselského bytu otravuje život lidstvu, se zase po několika projekcích v Ozvěnách vrátí do kin až na Štědrý den. Ovšem zmiňme i zajímavé islandské filmy – Fúsí a snímek Berani, který letos v Cannes zvítězil mezi filmy sekce Un Certain Regard.


Naše želízka v ohni

Pokud ale nedáte dopustit na filmy české, i tady máte z čeho vybírat. V první řadě jmenujme snímek Domácí péče (za roli zdravotní sestřičky Vlasty získala Alena Mihulová hlavní cenu za nejlepší herecký výkon), dále Prach, Nenasytnou Tiffany, snímek dokumentaristky Heleny Třeštíkové Mallory či Ameriku.


Kde se dozvíte více

Podrobný program najdete na webech zmiňovaných kin:
www.kinoaero.cz, www.kinosvetozor.cz, www.kinoscala.cz.
Vstupenky si můžete rezervovat třeba i online přes zmiňované weby, nebo na telefonu: 608 33 00 88.

Připravila: Marcela
Foto: Aerofilms (ze snímku Zbrusu Nový zákon)
14. 7. 2015

 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků