Filmové novinky

Padesát odstínů šedi

Sbírání kytiček

Pokud jste nečetli slavnou literární předlohu, připravte se předem na pěknou dávku erotiky. A pokud jste ji četli, pak jistě budete porovnávat, jak se kniha a film od sebe liší. Kdo vyhraje?

Žánr: erotický

Režie: Sam Taylor – Johnson

Scénář: Kelly Marcel, podle románu E. L. James

Hrají: Jamie Dornan, Dakota Johnson, Marcia Gay Harden, Luke Grimes, Rita Ora


Někdy se to přihodí – na trhu se objeví kniha, která přesáhne hranice své země a stane se slavnou, prostě bestsellerem. A totéž pak platí i pro jejího autora. Či autorku, což je i případ E. L. James a jejích Padesát odstínů šedi. Pravda, původně se jednotlivé epizody uveřejňovaly nejprve na internetu, a posléze vyšla ne jedna kniha, ale rovnou trilogie.


A dnes? „Padesátka“ patří mezi nejprodávanější tituly s více než sto miliony výtisků v 51 jazycích. Není tedy divu, že poměrně rychle si díla všimli i filmoví tvůrci. A vy si zase povšimněte, že i scénář má na svědomí žena, a totéž platí také o režii. Náhoda?

V hlavních rolích…

… studentky Anastasie se představí Dakota Johnson, postavu záhadného miliardáře Christiana ztvárnil Jamie Dornan. Pokud vám tahle jména ještě nic neříkají, pak vězte, že pokud se film stane hitem, záhy se proslaví i jeho hlavní představitelé.

O co tedy jde

O lásku. V mnoha podobách. Jednoho dne se Anastasia vydá za Christianem jen proto, aby s ním připravila rozhovor do studentského časopisu. A tohle setkání jí změní život. Sama Anastasia se vnímá jako šedá myška, kdežto Christian je pro ni tajuplný. A i když se snaží, nemůže ho dostat ze své hlavy ven. Nesetkají se jednou, ale vícekrát, jde přece o práci. Ale pak se to zvrtne jinam… On jí sice varuje, že kromě jiného má přece jen specifický sexuální vkus, jenže ona mu prostě nedokáže odolat. Ale nakonec i Christian začne té nesmělé podléhat. Nebo snad ne…?

Počítejte se dvěmi hodinami erotického napětí, ze kterého má až jít strach, a pak nám dejte vědět, jak se vám „padesátka“ líbila!

Připravila: Marcela
Foto: CinemArt
12. 2. 2015

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků