Společnost

Pánská jízda v kuchyni

Sbírání kytiček

Příznivci seriálu Cesty domů, zejména pak jeho mužských představitelů, si tento týden pochutnají obrazně i doslova – s vařečkou v ruce se předvedou herci Jan Vlasák, Miloslav Tichý, Pavel Soukup a Miroslav Etzler.

Jak asi bude vypadat ryze pánské a navíc výhradně herecké vaření? Co myslíte, nebudou mít pánově tak trochu hlad? Dívejte se už dnes, abyste tuhle hádanku brzy rozlouskli!

Jan Vlasák: Spolehlivé menu

Známý herec v seriálu ztvárňuje majora Soudka, ovšem nás nyní více zajímá, jak si poradí u plotny? „Polívčičku udělám,“ začíná prozrazovat své menu a dodá, že bude jednoduchá, zato samá zeleninka. „Ta báječně rozehřeje žaludek,“ potěší Pavla Soukupa, vždyť venku je v době natáčení pěkná zima. A co hlavní menu? „Připravím jednoduché kuře na bramborách, pečené společně,“ pokračuje první hostitel. Sladkou tečku zastoupí prý o něco složitější pudink a to je vše. „Celkem banální, ale na výhru má šanci jakékoliv menui,“ rozvažuje nad jídelníčkem Miroslav Etzler.

Honza trochu řeší technické vymoženosti v kuchyni, ale nakonec vše dobře dopadne. Během vaření se svěřuje, že je milovníkem sladkého, jenže má to háček – díky svému zdravotnímu stavu by měl sladké výrazně omezit. Ochutná sám alespoň domácí jahodovou marmeládu, kterou připravovala jeho žena, nebo ji už dávno zná? A co na to řeknou hosté? Zdá se, že pánové mají z nečekaného setkání velkou radost. Dostane je snad Honza vybranou zábavou?

Miloslav Tichý: Pstruh ve „fabrice“

Nejmladší soutěžící, představitel zavražděného Filipa Janáka, své kolegy určitě překvapí – zve je totiž do „fabriky“ neboli do ateliérů a kulis televizního seriálu. Pokud „cesty“ sledujete pravidelně, můžete se těšit i na hospodu U Bety inebo olicejní služebnu. A kde bude chystat soutěžní menu? Prý v kuchyni Kači Bernátové! Nejprve se však optejme, zda mladý herec vůbec zvládne něco uvařit. Prý ano, ale jen občas a k plotně se staví spíš tehdy, když jeho žena není doma. Optat se manželky, herečky Petry Špalkové, nemůžeme, proto nezbývá, než Mílovi věřit.

Co byste si tentokrát dali? Pokud chcete spíše něco lehčího, hostitel se vám trefí do chuti. Začíná těstovinovým salátem s krevetami, zeleninou a jogurtem, pokračovat bude pstruhem se šťouchanými brambory a na závěr chystá palačinky. Zdá se vám to opět příliš jednoduché? Jeden ze soutěžících je však nadšený, protože palačinky miluje a prý by je dokázal jíst od rána do večera. „Trochu jsem ho podcenil,“ nechá se posléze slyšet Mirek Etzler.Ovšem prostředí podcenil také hostitel; co se stalo, že se v ateliérech bude muset vytírat?

Jelikož všichni pozvaní hrají v seriálu Cesty domů kriminalisty, Míla jim přichystal detektivní zábavu. Zdalipak to pánové ocení? A vyřeší zápletku, nebo ne? „My jsme nevyřešili jednodušší případy,“ směje se Mirek a na závěr dodá, že ho dnešní hostitel překvapil ve všech směrech. A vás?


Připravila: Marcela

Foto: archiv FTV Prima

29. 1. 2013

 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků