Společnost

Patrik Hartl: potřebuji si odpočinout od vymyšleného světa svých příběhů

Sbírání kytiček

Divadelní a filmový režisér, scenárista, autor knižních bestsellerů Malý pražský erotikon, Okamžiky štěstí, Nejlepší víkend nebo 15 roků lásky.

Jeho zatím poslední vydanou knihou jsou Gazely. Je kmenovým dramatikem divadla Studio DVA, pro které napsal a režíroval například komedie Líbánky na Jadranu, Vysavač či Lovci bobrů. Podle své literární prvotiny Prvok, Šampón, Tečka a Karel také natočil celovečerní film, který se stal v roce 2021 nejnavštěvovanějším snímkem v českých kinech.

Proč jste přijal pozvání do StarDance?

Protože pořád pracuju. Už třicet let jsem se nehnul od notebooku a pocítil jsem intenzivní potřebu to letos v létě změnit. Potřeboval jsem si odpočinout od vymyšleného světa svých příběhů a něco sám zažít. Udělat třeba něco, co je možná i nesmyslné, ale z čeho budu mít radost. Netušil jsem, co to má být. A v tu chvíli mi zavolali z České televize. Hned jsem věděl, že StarDance mě probudí k životu.

Jak velká to pro vás bude výzva, věnovat této soutěži bezmála půl roku života?

Jsem stydlivý a nevím, co se mnou udělá velká pozornost diváků. Možná se rozklepu. Taky se bojím, že se odhalí, že jsem zvyklý používat jen svůj mozek, ale s tělem si nevím rady. Ale na emoce při tanci a na adrenalinovou atmosféru přímých přenosů se moc těším. To bude určitě síla, která mnou zacloumá. Mám moc rád lidi a jsem na všechny kolem StarDance zvědavý.

Co očekáváte, že vám StarDance přinese? Co chcete, aby vám dala?

Při psaní a vymýšlení jsem skoro pořád sám. Moc se těším, že budu chvíli mezi lidmi. Taky mám radost, že budu řešit nové úkoly, které ani netuším, jestli řešit dokážu. Veřejně tančit je pro mě punková výzva. Necítím se kompetentní. Ale chci to zkusit. Vzrušuje mě to.

Připravila: Vendula Krejčová

Zdroj informací: Česká televize, Vendula Krejčová
Zdroj fotografií: Marie Anna Baráková
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků