Kosmetika

Péče o pleť v zimě

Sbírání kytiček

Venku už panuje mrazivé počasí. Je třeba nejen teple se obléci, ale také pravidelně používat hydratační a výživné krémy.

Zima je pro pleť i pokožku těla poměrně náročným obdobím, kterému byste měli kosmetickou péči co nejvíce přizpůsobovat. Vzhledem k nižší vzdušné vlhkosti nejen venku, ale zejména ve vytopených a klimatizovaných místnostech se pokožka mnohem více a rychleji dehydratuje. Proto je nezbytné zejména používání  kvalitních hydratačních krémů, které pokožce dodají a také v ní udržují optimální množství vody.

 

Mezi ženami v souvislosti s používáním hydratačních krémů panuje nesmyslná fáma o zamrzání vody v kůži. Ale to určitě nehrozí. „I v zimě můžete používat hydratační krémy„, upřesňuje prim. MUDr. Ivana Krajsová, „ale mastnější krémy pleť před mrazem více chrání, vytvoří účinnější ochranný film. Mráz totiž pleť i kůži celého těla rychleji vysušuje, takže lehké hydratační krémy ji nestačí dostatečně chránit. V zimním období používejte speciální přípravky s kombinací pleti vlastních lipidů a hydratačních látek, které zaručí jejich dobrý průnik i do hlubších vrstev pokožky„.
 
 
Zima je také náročné období pro naše rty, mohou se olupovat, praskat a pálit. Ideální jsou balzámy na rty a na hory pak speciální „zimní“ tyčinky, které obsahují UV filtr a bezpečně rty ochrání před zimou i před intenzivním slunečním zářením. Ideální je ošetřovat rty preventivně každý večer před spaním.
 
 
Autor: Šárka
Foto: archiv Nivea

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků