Milovníci věrných přátel člověka, ale i vy všichni, kdo máte rádi psy, zbystřete. Dnes jde do kin zbrusu nová animovaná komedie, jejímž hlavním hrdinou je pes Bodi, který nadevše miluje rock.

Žánr: animovaný 

Režie: Ash Brannon 

V češtině uslyšíte: Ondřeje Brzobohatého, Pavla Zedníčka, Marka Holého, Igora Bareše, Terezu Kerndlovou, Dalibora Gondíka a další 

Říká se, že pes, který štěká, nekouše. Ovšem ten, který navíc ještě umí zpívat a hrát, na kousání vlastně ani nemá čas. 

Změna profese 

Bodi žije v horské vesnici a má se za to, že půjde ve šlépějích svého toce – stane se hlídacím psem, který bude strážit dovádivé ovečky před mlsnými vlky. Jenže co rodiče vymyslí, to dětem mnohdy nejde pod nos, což platí jak pro lidi, tak pro zvířata. Navíc se zdá, že Bodimu hlídání zrovna moc nejde.

Ale jednoho dne se to stane: na zem, a to doslova, spadne z nebe rádio a Bodi uslyší píseň hvězdného Anguse Kočkostára. Pes se do muziky zamiluje na první poslech a od té doby doma „prudí“, že se chce stát muzikantem a bourat sály jako rocková hvězda. Táta Khampa vůbec není nadšený, ale posléze se nechá obměkčit a koupí synkovi lístek na autobus směr „velký svět“. Bodi popadne kytaru a hurá z domova. Jenže založit kapelu a vybudovat si kariéru není jen tak. Představy jsou vlastně jen začátek, podobné sny přece má spoustu jiných zvířecích mladíků. Nástrahy města, noví přátelé, za zadkem vlčí mafie… Bodi má opravdu co dělat. A k tomu ho někdo navede, aby požádal Kočkostára o pár lekcí na kytaru. Stane se z něj nakonec Pes ro(c)ku? 

Zaujalo nás

Hlavního hrdinu namluvil hudebník Ondřej Brzobohatý. Vzpomene si, kdy poprvé daboval? „Se sestrou jsme se bavili, že jsme u filmů vypnuli zvuk a sami jsme je komentovali. Nahrávali jsme vedle na přehrávač, pak jsme si to pustili a slyšeli u filmu naše hlasy. Dabovali jsme si pro sebe a hrozně nás to bavilo,“ říká Ondřej. A dodává, že teď už začíná dabovat spíš kmety a kreslené postavičky. „Ty totiž běžně namlouvají starší herci,“ směje se. 

Lišce Darmě, která hraje na basovou kytaru, propůjčila hlas Tereza Kerndlová. „Animáky miluji, takže je pro mě velkou poctou a ctí, že aspoň jednou za život mohu dabovat nějakou kreslenou postavičku,“ svěřila se zpěvačka. 

A do třetice si připomeňme muzikanta a zpěváka Ondřeje Hejmu, který nadaboval tygra jménem Trey, zkušeného, ale i zkaženého rockera a hráče na elektrickou sólovou kytaru. „Pár takových kluků znám, takže si myslím, že jsem se do toho dokázal položit,“ pochvaloval si Ondřej Hejma. „Sóloví kytaristi hrající na elektrickou kytaru jsou většinou bezcharakterní jedinci. Vyžívají se v neúspěchu druhých. Když mohou někoho pokořit a podupat, tak to určitě udělají,“ dodal s nadhledem. 

Připravila: Marcela 

Foto: BONTONFILM


Diskuze: příspěvků