Společnost

Petr Rychlý exceloval u grilu

Sbírání kytiček

Holááá Grilmánie 2013 volá. Herec a moderátor Petr Rychlý s radostí zahájil grilovací sezonu a s chutí se chopil rozžhaveného grilu.

Martin Dejdar a Petr Rychlý

 Ve Žlutých lázních se v druhé půlce slavnostně zahájila grilovací sezona. Moderování se jako každý rok ujal herec Petr Rychlý. „Člověk by si myslel, že ta zima snad nikdy neskončí. Ale konečně jsme se dočkali a už se dělá lepší počasí. Strašně se na toto období těším, protože můžu oprášit starý gril a pozvat přátele na pořádný steak,“ pochvaloval si Petr, který přítomným novinářům ukázal, jak to i on umí s grilem. „Letos je to poprvé, co griluju. Navíc jsem se na Grilmánii, kterou pořádá Globus, opravdu hodně naučil. Celý květen a červen se jezdí po republice a lidé mají možnost soutěžit v týmech. Ti co se nestihli přihlásit a přesto dorazí, mají možnost hodně se naučit. Ono se to nezdá, ale grilování je celkem umění, tedy pokud chcete své blízké opravdu ohromit,“ dodal herec. Spolu s ním celou Grilmánii provází i Ivan Vodochodský.

CO JE GLOBUS GRILMÁNIE?
Jde o oficiální mistrovství České republiky v grilování a letos se uskuteční již devátý ročník. Soutěžní týmy s přihlášenými soupeři z celé České republiky si zde mohou navzájem vyzkoušet, jak jsou na tom s grilovacími dovednostmi. Přihláška do soutěže je na oficiálním webu www.grilmanie.cz, který je ve zcela novém designu. K dispozici tu jsou nejen veškeré informace, ale i zajímavé novinky ohledně celého grilovacího klání.
 

Halina Pawlowská a Petr Rychlý

 KDY SE ZAČÍNÁ A KDY KONČÍ?
Mistrovství České republiky v grilování se pro letošní rok odstartuje 4. 5. 2013 v Opavě. Samotné finále se uskuteční 15. 6. 2013 ve Žlutých lázních v Praze. „Jsme rádi, že u nás největší grilovací akce roku vyvrcholí a těšíme se na všechny návštěvníky i na chuťové a kulturní zážitky, které jistě doplní také nabídka přímo v našem areálu,“ doplňuje Hana Tietze, mluvčí Žlutých lázní.

GLOBUS GRILMÁNIE 2013
Přihlášené týmy soutěží v několika kategoriích a jejich kulinářské umění hodnotí odborná porota, která je složena ze zástupců Asociace kuchařů a cukrářů ČR. Ta se stala i odborný garantem akce. Do výsledků může zasáhnout i porota složená z profesionálů v oboru gastronomie, kterými jsou zaměstnanci hypermarketu Globus. Během každého kola se mohou všichni přítomní těšit i na doprovodný program pro celou rodinu. Moderování se chopí již potřetí oblíbená dvojice Ivan Vodochodský a Petr Rychlý. V jednotlivých městech nebude chybět ani bavič Vláďa Hron se svou show a Martin Polačko z televizního pořadu Když vaří táta. Jeho kulinářské umění bude nejen k dívání, ale všichni přítomní se mohou v rámci jeho vystoupení do vaření i zapojit. Na finále ve Žlutých lázních je pak připraven koncert v podání zpěváka Miro Žbirky. Připravena zde bude i RC autodráha pro deset závodníků. Takže se jistě máte na co těšit
 

Josef Sedklář a tým výherců Grilmánie 2012 Golden Grils

 TERMÍNY AKCE
4.5. Hypermarket Globus Opava, 5.5. Hypermarket Globus Havířov, 11.5. Hypermarket Globus Olomouc, 12.5. Hypermarket Globus Brno, 18.5. Hypermarket Globus Jenišov, 19.5. Hypermarket Globus Chotíkov, 25.5. Hypermarket Globus České Budějovice, 26.5. Hypermarket Globus Čakovice, 1.6. Hypermarket Globus Pardubice, 2.6. Hypermarket Globus Liberec, 8.6. Hypermarket Globus Chomutov, 9.6. Hypermarket Globus Trmice, 15.6. Žluté lázně Praha – finále
Veškeré informace včetně konkrétních termínů a míst konání Grilmánie naleznete na webu www.grilmanie.cz.

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků