Knihy

Petra Kousková: Pohlednice z minulosti

Příběh mladé ženy o ztraceném a znovunalezeném smyslu života.

Anna přišla při nešťastné nehodě o manžela. Nejen, že trpí ztrátou milovaného člověka, má navíc neodbytný pocit viny, že mu v čase, který jim byl vyměřen, nebyla tak dobrou manželkou, jak si zasloužil. Žila svou prací pro druhé a ve své uspěchanosti neudělala něco, co možná mohlo jeho smrti zabránit. Teď neví kudy dál. Až s pomocí sestry Emmy se rozhodne pro zvláštní posun v životě.

Rozprodá veškerý svůj majetek přes inzerát pod slovy „Prodám svůj život“. Z jejího bytu tak postupně mizí knížky, nádobí, oblečení a z jejího diáře její povinnosti a koníčky. Někdo za ní vezme práci pro pečovatelský dům, někdo návštěvu tchýně. Prodej bytu zůstane na Emmě a Anna se vydá na několikadenní dovolenou do Paříže, kam se vždycky chtěla vydat.

Cestou se k ní připojí sympatický mladík a stane se jejím průvodcem. Ale k novému vztahu je ještě dlouhá cesta a novou radost ze života najde Anna až po svém návratu domů, ke své babičce. Ponoří se do života svých předků. Poznání okolností, za jakých přišla na svět, jí konečně dovolí odpustit sama sobě a začít znovu.

Autor recenze: Jitka Králová

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Zdroj informací: Albatros Media
Zdroj fotografií: Pixabay

Diskuze: příspěvků