Piráti jsou druhým společným filmem studia Aardman a společnosti Sony Pictures Animation a nabízí báječnou podívanou pro celou rodinu.

Žánr: Animovaný/Dobrodružný/Rodinný

Režie: Peter Lord, Jeff Newitt

Hrají: David Tennant, Martin Freeman, Salma Hayek, Jeremy Piven, Brendan Gleeson, Hugh Grant, Ashley Jensen, Imelda Staunton

Český dabing: Ivan Trojan, Eliška Balzerová, Martin Dejdar, Ondřej Brzobohatý, Petr Rychlý, René Slováčková, Lumír Olšovský

Hudba: Theodore Shapiro

Snímek Piráti nás seznamuje s Pirátem kapitánem, který svou práci postrachu všech moří sice bezmezně zbožňuje, ale poněkud se mu v ní nedaří. Kapitán, po jehož boku stojí svérázná posádka a který, jak se zdá, vůbec nechápe, jak mizivé jsou jeho šance na úspěch, má jediný sen: porazit své zahořklé protivníky Černého Bellamyho a Liz v soutěži o prestižní titul Piráta roku.

Tento úkol naše hrdiny přivede na nejrůznější místa, od exotického Krvavého ostrova až po zmáčené ulice viktoriánského Londýna. Na své pouti jsou nuceni bojovat se zákeřnou královnou a spojit své síly s beznadějně zamilovaným mladým vědcem, ale ani na vteřinu nezapomínají na to, co piráti zbožňují ze všeho nejvíce: na dobrodružství!

Piráti jsou natočeni metodou klasické loutkové animace, která je pro společnost Aardman charakteristická a získala jí čtyři Oscary. Je to také jejich nejambicioznější animovaný film vůbec, protože natáčení plnohodnotného pirátského snímku vyžadovalo zcela nový přístup.

V mnoha ohledech vytváříme animace naprosto stejně, jako se to dělalo před padesáti lety, ale kombinujeme je s nejmodernějšími vizuálním efekty a počítačovou animací, protože pokud existuje něco, s čím si klasická loutková animace zkrátka neumí poradit, je to moře,“ prozrazuje Peter Lord, spoluzakladatel studia Aardman a režisér a producent animovaného filmu Piráti.

Připravila: Magda
Info: Falcon
Foto: Falcon
25. 04. 2012

 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků