Kosmetika

Pleť potřebuje hydratovat

Udržovat pleť po celý rok krásně svěží, vyživenou a hydratovanou dá někdy pořádně zabrat. Jen díky kvalitním přípravkům se na ní po létě neobjeví nevzhledné pigmentové skvrny, šupinky a začervenání. Naopak. I po letní dovolené budou naše tvář i tělo dokonale hladké, jemné a hydratované. Jak na to?

Základem je správné čištění a kvalitní hydratační krém. Krém s UV faktorem by měl býtve výbavě každé ženy, nejedná se o záležitost pouze k moři či do hor. Budete-li si chránit pleť každý den, vyhnete se vzniku pigmentových skvrn, které trápí čím dál tím větší procento žen.

Sérum se zlatem La Prairie

Není tajemstvím, že agresivní sluneční paprsky nejen vysušují pleť, ale pronikají hlouběji do kůže a způsobují rozklad kolagenu, který je zodpovědný za hladkou a elastickou pokožku. Kvalitní hydratační krém s UV faktorem vytvoří na obličeji ochranný štít, který odrazí zákeřné sluneční paprsky a výrazně zpomalí její stárnutí. V boji proti vráskám se však osvědčuje ještě jedna zbraň – hydratační séra. Ta mají jedinečnou schopnost pronikat mnohem hlouběji do spodních vrstev pokožky, čímž zdvojnásobují účinek hydratačního krému. Já nedám dopustit na kaviárové sérum a sérum se zlatem či platinou od La Prairie.

Hydrafirming mask La Prairie

Nezbytným krokem v péči o pleť je aplikovat minimálně jednou za čtrnáct dní hydratační masku, u suché pleti jednou za týden. „Například Hydrafirming mask má nejen hydratační účinky, ale také pleť vyhladí, vypne a zpevní. Především nezapomínejte používat krémy s vysokým ochranným faktorem. Vždy po nějaké době se znovu přetřete, krém se snadno smyje vodou či setře ručníkem. Vyhnete se tak bolestivým spáleninám od slunce. Jste-li na písčité pláži, udělejte si přírodní peeling celého těla. Sedněte si do vody a pískem si namasírujte celé tělo, pokožka je pak nádherně jemná a hladká. A nakonec – dodržujte pitný režim. Hydratace je důležitá nejen zvnějšku, ale i zevnitř.

Aqualia Thermal od Vichy

Posilující a zklidňující 24H hydratační péče pro velmi dehydratovanou pleť od Vichy

Formule s vysokou koncentrací termální vody z Vichy a Aquabiorylem™, aktivní látkou pro intenzivní hydrataciepidermis. Obsahuje máslo z karité pro dokonalou hydrataci velmi dehydratované pleti. Sametová výživná textura nezanechává mastný film. Pleť je intenzivně hydratovaná a zklidněná. Je posílená, pružná a září zdravím

Výživný hydratační denní krém Aqua Sensation od Nivey

Intenzivní hydratace i v hlubších vrstvách pleti pro jemnou pleť. Díky výživnému složení s látkou Hydra IQ a bambuckým máslem je pleť intenzivně hydratovaná, jemná a pružná. OF 15 se zvýšenou UVA ochranou pomáhá chránit pleť před předčasným stárnutím vlivem slunečního záření. Složení obsahuje unikátní ingredienci Hydra IQ využívající takzvané aquaporiny (objev získal v roce 2003 Nobelovu cenu), které vytvářejí v buněčné stěně jakési kanálky, a tak zlepšují cirkulaci vody v pleťových buňkách. „Čím bohatší je síť aquaporinů, tím lépe a účinněji je pokožka zásobována vlhkostí. A právě Hydra IQ je díky obsahu glukózy a glycerolu, které jsou pro pleť nezbytné, schopna stimulovat vznik nových kanálků v buněčných membránách pleti. Aktivuje tak vlastní zavlažovací systém pleti a reguluje vyváženou distribuci vlhkosti, a to i do hlubších vrstev pleti.

 

Autor: Petra Hrdličková, 
Foto: hlavní foto Nivea, archiv firem

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků