Filmové novinky

Premiéra filmu 7 životů

Sbírání kytiček

Dvě hodiny napínavé zábavy vás čekají v kině, pokud si nenecháte ujít sci-fi novinku 7 životů. V hlavní roli se představí jedna žena a současně sedm sester.

Žánr: akční sci-fi 

Režie: Tommy Wirkola 

Hrají: Noomi Rapace, Willem Dafoe, Glenn Close, Marwan Kenzari a další 

Originální thriller vás přenese do budoucnosti, v níž žije i sedm sester, které tají svou existenci před okolním světem. Proč? A jak dlouho? Dokud jedna z nich nezmizí.

Týden v bytě 

V roce 2073 je na světě už příliš mnoho lidí, a tak se všichni musí řídit jasnými pravidly: jedna rodina, jedno dítě. Pokud úřady objeví přestupek, mladší sourozenec bude odebrán. Přesto v jednom bytě se už třicet let skrývá dokonce sedm sester

Vypadají stejně, ale každá je jiná. Například Pondělí je velice inteligentní a ambiciózní, Úterý má svobodomyslnou duši, Středu charakterizuje záliba ve sportu, Čtvrtek je rebelkou… Ano, čtete správně, sestry se totiž jmenují stejně jako dny v týdny. 

Všechny dohromady mají jednu identitu pro pohyb venku, kde vystupují jako jedna osoba a žijí jeden oficiální život. Chodí do školy, do práce, s kolegy do baru, mají vztahy na jednu noc. Samozřejmě každá ve svůj striktně stanovený den, tedy Pondělí v pondělí, Úterý v úterý a tak dále. 

Přesně takhle to fungovalo mnoho let, a skvěle. Až do dne, kdy se Pondělí nevrátila domů. Ostatní sestry musí opustit svůj úkryt a zjistit, co se stalo. Ale pozor, nesmí se přitom prozradit. Jakákoliv chyba může být osudná. 

Jedna za sedm

Všech sedm sester má ve filmu nejen stejnou identitu, ale také je spojuje jedna herečka. Ztvárnila je Noomi Rapace, která se tak musela převtělit do mnoha různých žen, jež navíc často sedí u jednoho stolu. Jednou je dokonalá, jindy má nedostatky, jednou je odvážná, pak zase bázlivá – přesně tak, jak to vyžadují jednotlivé charaktery. 


Kromě Noomi v titulních rolích se můžete těšit také na hollywoodské legendy: jako muž, který se sester ujal a vychoval je, se představuje démonický Willem Dafoe, nemilosrdný režim zastupuje hvězdná Glenn Close


Připravila: mar 

Foto: BONTONFILM

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků