Kosmetika

Přírodní kosmetika Logona slaví

Sbírání kytiček

Víte, co tato známá kosmetická značka přírodní kosmetiky slaví? 35. narozeniny.

Německá přírodní kosmetika si aktuálně připomíná 35 let existence na trhu a stejnou dobu je také synonymem pro zdravou pokožku i vlasy. Jak to můžeme tvrdit s takovou jistotou? Logona totiž patří mezi produkty, které se smí označovat jako Kontrolovaná přírodní kosmetika.

Co to znamená?

  • sází na suroviny z kontrolovaného zemědělství a sběru ve volné přírodě, používá výhradně látky, které pokožce prospívají,
  •  naopak cíleně vynechává syntetická barviva a parfemace, konzervační složky, geneticky modifikované látky, ethoxylenové suroviny, silikony, parafín, vazelínu a další ropné produkty,
  • vstupní suroviny ani samotné produtky netestuje na zvířatech.

 

Začalo to v roce 1978

Tehdy mladý německý léčitel Hans Hansel založil společnost Lorien-Goods, která se v roce 1985 přejmenovala na Logonu. Prvotní úkol si stanovil jasně: najít a prodávat takové produkty ve svém obchodě, jež budou splňovat parametry bio kvality.

Logona barvy na vlasy

 

Šestadvacetiletý Hans chtěl nabízet výrobky bez chemie, aby byly vstřícné a šetrné k naší pokožce, ale také k přírodě. Výsledek? Nakonec se rozhodl, že kosmetiku bude vyrábět sám. Se svými spolupracovníky začínal doslova v garáži, která byla u obchodu, a zde také poprvé vytvořil přírodní šampony. Od té doby stále existují hlavní „tahouni“ značek Logona, Sante a Fitne (spadající pod Logocos), které si můžete zakoupit i u nás.

 

Inovace v praxi

Logona se může pochlubit také mnohými novinkami ve sféře kosmetického průmyslu. Například v roce 1988 jako první uvedla na trh výrobky chránící proti sluníčku v bio kvalitě a o jedenáct let později nabídla svým zákazníkům rovněž přírodní dekorativní kosmetiku v bio kvalitě. Další inovace se datuje rokem 1994, tehdy Logocos začal na celém světe prodávat přírodní šampony založené na rostlinných tenzidech bez obsahu Amonium Lauryl Sulfatu a Sodyum Laureth Sulfatu. Z dalších patentů jmenujme například rostlinné barvy v podobě krému.

Logona první opalovací kosmetika

 

Jaká je současnost?

Aktuální nabídka produktů této tradiční evropské značky přírodní kosmetiky je skutečně pestrá, ostatně posuďte sami. Zakoupit si lze inovativní dekorativní kosmetiku plnou hydratačních a antiageingových složek, dále vlasové produkty v podobě barev, šamponů a hloubkové péče, a rovněž výrobky, které se postarají o pokožku doslova od hlavy až k patě určené pro všechny typy pleti, a to včetně ekzematiků, alergiků nebo dětí.

Pro Logonu samozřejmost

Firma Logocos pod značkou Logona zaručuje ve svých kosmetických produktech co nejvíce přírodní a účinné složení bez syntetických konzervačních látek, vůní a barviv. A nejen to, nás zaujala zmínka i o sociální odpovědnost, s níž úzce souvisí například spolupráce na pěstování heny na egyptské farmě Sekem, jež v roce 2003 získala alternativní Nobelovu cenu.

Něco pro fanoušky

Do 15. prosince 2013 si fanoušci facebookových stránek Logony můžou nakoupit se slevou 25 %. A to jak na e-shopu www.biobeauty.cz tak na facebookových stránkách.

 

Připravila: Marcela
Foto: Logona
11. 12. 2013

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků