Knihy

Knižní recenze: Rachel Sargeant – Dokonalí sousedé

Psychothriller pro ty z vás, kteří máte rádi napětí.

Angličanka Helen se přestěhovala za svým manželem do menšího německého města. Doteď spolu žili v Anglii, kde se poznali, ale Gary dostal nabídku učitele jazyků na dobré škole, a tak se vrátil do své rodné země. Součástí zaměstnání je pronájem domu v anglicky mluvící čtvrti, takže Helen souhlasila.

První dojem je příjemný. Jejich nový domov je v jednom ze starších upravených domů v hezké ulici hned u lesa. Brzy se však Helen cítí nesvá. Hned první den je sousedé překvapí večírkem na přivítanou a ukáže se, že nebude lehké mezi ně zapadnout. Dalším problémem bude náplň Helenina života. Od manželky profesora na prestižní škole se očekává dobročinná činnost a péče o dům a zahradu.

Helen, bývalá vrcholová plavkyně, si přesto chce časem najít nějakou placenou práci. A hlavně se udržet v kondici. Nejbližší plavecký bazén bude ale celou zimu zavřený. Zima je naštěstí daleko. A tak Helen vpluje do života sestávajícího se z plaveckých tréninků, péči o domácnost a nekonečných návštěv sousedů. V téhle ulici je zvykem se neustále družit. Společné grilování, dětské oslavy, dámské snídaně a pořádání akcí pro školu.

Jedna sousedka je neobyčejně vlezlá a netaktní. Druhá je zakomplexovaná a nemluvná. Jejich manželé jsou dotěrní. Jedinou spřízněnou duši pozná Helen v mladém muži, kterého pozná při plavání. Vyjde však najevo, že i on má svoje nepříjemné stránky. Mezi sousedy má navíc pověst někoho, komu je lepší se vyhýbat. Než se Helen rozhodne, zda se novému životu přizpůsobí, nebo to vzdá, dojde v ulici k příšerné události. Helen je navíc jako už lehce problematická osoba v podezření, že se mohla na zločinu podílet. Helenin život je v troskách a bude to jen ona sama, kdo ho dokáže zachránit.

Po pomalejším rozjezdu vás příběh chytne a nenechá vás jinak než dočíst knížku až do konce. Pokud máte rádi napínavé thrillery s propracovanými postavami a nečekanými zvraty, je to čtení pro vás!

Autor rezenze: Jitka Králová

Zdroj informací: Albatros Media
Zdroj fotografií: Albatros Media
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků