Společnost

Saskia Burešová se vrací!

Bývalá televizní hlasatelka s krásným hlasem i tváří bude další z dam, které přijaly účast v kulinárně hvězdné šou VIP Prostřeno! Doplní ji dva herci a jeden zpěvák. Uhádnete, o které pány půjde?

Hlasatelská legenda Saskia se k plotně postaví jako první, potom půjdeme navštívit herce Ladislava Županiče. A ve čtvrtek vás pozvou k večeři zpěvák Milan Drobný a herec Jaroslav Sypal.

Saskia a její překvapení

Oblíbená televizní hlasatelka se narodila ve znamení Lva, proto můžeme jen hádat, zda ohnivé bude i menu, které si přichystala. Tato dáma zve pány i vás, televizní diváky, k sobě domů, odtud se prý však brzy vydáme na cestu kolem světa. Samozřejmě díky jídlu!

Pro začátek si připravila italskou tomatovou polévku, na předkrm pak inspiraci z Číny nazvanou „mlsné jazyky“ a v Asii se ještě zdržíme kvůli hlavnímu pokrmu. Jmenuje se Exotická variace a nechme se překvapit, oč vlastně půjde. Na samotné finále se vrátíme zpátky do Čech, čeká nás totiž naše tradiční bábovka.

Přestože je Saskia zkušená kuchařka, považuje vaření před kamerou za větší nervák než přímý televizní přenos. Tak jí její námahu snad vynahradí milá pánská společnost. „Já mám druhý Vánoce,“ říká s radostí, když postupně otevírá dveře Ladislavu Županičovi a dalším hostům. Ostatně kterou z nás by nepotěšila přítomnost tří šaramantních pánů a navíc bez další konkurence.

Ocení hosté její dobroty? Komu udělá radost hutná polévku a komu nepůjde pod nos? Minimálně jeden z hostů je prý vděčný strávník, tak obavy hoďme za hlavu a pojďme se bavit. Ostatně zábava je tentokrát netradiční – hádejte, co na účastníky soutěže prozradí grafolog?

Ladislav a jeho Písek

Populární herec a skvělý dabér nás pozval do Písku. Proč? Má tu rád, tak proč ne? Hned zkraje však všem bude jasné, jaký že je asi kuchař – když si na pomoc zve profesionála. Spočítají mu to další soutěžící při bodování, nebo ne?

Pánské menu je jasné a výstižné: marinovaný grilovaný lilek s mozzarellou, řízek z hovězího roštěnce a s brambory z papiňáku (zkuste to také, prý budou hotové za pět minut). Na závěr ještě horké maliny a máme hotovo. „Řízek nikdy nezklame,“ souhlasí Saska, ale určitě jde o slibovaný hovězí roštěnec? Chybička se vloudila, máme vepřové. „Možná ale hovězí tak pečlivě rozklepal, až se z něho stalo vepřový,“ vtipkuje na účet dnešního hostitele Milan Drobný. „Ta mrkev, to není mrkev, to je losos. A je fakt bezvadnej, chutná jako mrkev,“ pokračuje v nadsázce dál, až z toho dalšího soutěžící rozbolí bránice. Ladislav Županič však nakonec přinese ještě další řízky, tentokrát už z hovězího, a tak alespoň má co rozdávat jako výslužku.

Pro někoho drobné, pro jiného větší pomýlení ovšem smaže hostitelova zábava – projížďka kočárem po starém hřebčíně. A nutno podotknout, že všechny pak potěší závěrečná sladká tečka. Tak na viděnou ve čtvrtek!


Připravila: Marcela
Foto: archiv FTV Prima
12. 2. 2013
 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků