Akce

Sbíráte vybité baterie?

Sbírání kytiček

Tak začněte! Není to složité, vždyť baterie stačí ukládat a po čase odnést na sběrné místo. Nyní navíc můžete získat speciální domácí sběrný boxík.

V těchto dnech startuje zcela ojedinělá akce na podporu sběru baterií v domácnostech nazvaná Ecocheese, kterou pořádá společnost Ecobat. Akci si určitě nenechte ujít. Dozvíte se jak baterie sbírat, kam je odevzdávat a také proč je sběr tak důležitý. Navíc můžete získat speciální sběrný box. Do něj budou bezesporu rádi sbírat baterie všichni členové vaší domácnosti. Baterie tak zůstanou na jednom místě a už se nikam nezatoulají.
 
Box má navíc elegantní nadčasový design v několika barvách, takže jej v bytě můžete bez problémů využít i jako zajímavý bytový doplněk. Zároveň je to nejbezpečnější řešení jak v domácnostech s malými dětmi zabránit náhodnému spolknutí baterie. Tyto případy nejsou ojedinělé a mají za následek vážné ohrožení na životě (jen ve FN Motol Praha bylo loni zaznamenáno v krátkém sledu pět případů spolknutí knoflíkových baterií dětmi ve věku do pěti let).
 
Co byste měli vědět
Přenosné baterie a akumulátory se staly nedílnou součástí našeho života a jejich spotřeba narůstá. Každý z nás jich průměrně za rok spotřebuje čtrnáct – do mobilů, MP3, ovladačů, hodinek, fotoaparátů apod., ale jen dvě z nich vrátíme ke zpětnému odběru!
Přitom všechny baterie vyhozené do komunálního odpadu ohrožují nejen životní prostředí, ale i zdraví lidí. I z tohoto důvodu je na místě, aby použité přenosné baterie či akumulátory nekončily ve spalovnách nebo na skládkách, ale byly odevzdávány k recyklaci.
 
Kam s nimi?
Nasbírané baterie lze odevzdávat v místech zpětného odběru, v současnosti je na území celé ČR již 14 tisíc míst zpětného odběru. Všechna jsou označena samolepkou a vybavena boxem pro zpětný odběr.
 
Kde a kdy najdete stánky Ecocheese?
Aktuální termíny najdete na www.ecocheese.cz.

 

Místo

březen

květen

Mladá Boleslav

OC Olympia, Jičínská 1350, Mladá Boleslav III

2., 3.

12., 13.

Praha

OC Letňany, Veselská 663, Praha 9

4., 5., 30.

20., 21.

Kladno

HM Tesco, Americká 2777, Kladno

9., 10., 24., 25.

4., 6., 24., 28.

Praha

Extra Tesco Praha Eden, U Slávie 1527, Praha 10

11., 31.

5., 17., 25.

Praha

CČM, Chlumecká 765/6, Praha 9

12.

7.

Mladá Boleslav

OC Bondy, tř. Václava Klementa 1459, Mladá Boleslav II

16., 18.

18., 26.

Beroun

Billa, Plzeňská 230, Beroun-Město

17., 23.

19., 27.

Praha

AVION Shopping Park, Skandinávská 1, Praha 5-Zličín

19., 26.

11., 14.

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Připravila: Šárka
Foto: Ecocheese
3. 3. 2011
 
 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků