Soutěže

Soutěž o balíček EMCO Super Mysli

Máte večer chuť na sladké? Na vině je rozhoupaný krevní cukr.

Cukr je sladký, pro mlsný jazýček lahodně příjemný, ale také velice jednoduše návykový. A právě na něj nás často svádí chutě, nemáme-li přes den dostatečně vyvážený jídelníček. Ač se říká, že je cukr zdrojem energie, pokud začneme s jeho konzumací od rána a pokračujeme nepravidelnou stravou, nemůžeme se divit, že se ke konci dne energie nedostává, a naopak se cítíme vyčerpaně. 

Tělo totiž neustále balancuje a vyrovnává naše sladké hříchy, což mu dává dost zabrat. Po sladkostech přitom nemusíme sahat úmyslně, cukr se totiž objevuje i ve zdánlivě obyčejných potravinách. Výsledkem jeho nekontrolovatelného příjmu je horská dráha neovladatelných chutí. 

Všeho moc škodí, i s ovocem proto opatrně 

Pravidelná konzumace ovoce a zeleniny je důležitá, ale i zde platí úsloví: „všeho s mírou“. Také vás čas od času trkne, že jste dlouho neměli žádné vitamíny, a tak se je snažíte dohnat ovocným nápojem jako 23letá účetní Aneta? Ta si alespoň 2x týdně dopřeje fresh juice ze 4 pomerančů. Ač by se mohlo zdát, že jde o zdravou formu svačiny, ve skutečnosti jde o nebezpečnou kalorickou bombu, která pošle glykemickou křivku doslova do nebes. Výsledkem je její následný strmý pád a potřeba doplnění hladiny cukru ve večerních hodinách. „Ovocné freshe obsahují obrovské množství jednoduchého cukru fruktózy. Zatímco 4 pomeranče byste jedli půlku dopoledne a možná by vás v polovině přešla chuť, fresh ze stejného množství vypijete během pár minut,“ říká výživová specialistka Hanka Střelečková. 

Maminky dodržují režim s dětmi, potřebám dospělého těla to ale nestačí 

Maminky nemají času nazbyt, a jejich harmonogram se často řídí výhradně podle malého dítka. Ačkoliv je režim dětského stravování, tedy 5x denně, velmi výhodný, neměly by maminky zapomínat, že potřeby dospělého těla jsou od toho dětského, které se vyvíjí, roste a má extrémně rychlý bazální metabolismus, zcela odlišné. Tak to má například 29letá maminka Andrea, která se stravuje společně se svým ročním chlapečkem. Dětská strava v podobě zdravých a nekořeněných obědů však jejímu tělu nestačí a k večeru se tak ozývají chutě, které si nedokáže odepřít.

Emco Super mysli Foto: Emco

Mamince Andree doporučuji začít den kombinací komplexních sacharidů a minerálních látek z ovesných vloček, které najde v Emco Super mysli. Dokonale ji zasytí minimálně do oběda. Za sladkou chutí müsli navíc stojí přírodní sirup z kořene čekanky, který je ze 70 % tvořený vlákninou, a tak vlastně sám chuť na sladké snižuje. Snídaně plná cereálií je daleko vhodnější než sladké tvarohové dezerty, byť v bio kvalitě, které Andrea dojídá po děťátku. Obsahují totiž zbytečné množství jednoduchých cukrů, které už od rána rozhoupou hladinu krevního cukru a zadělají na velkou večerní únavu,“ doporučuje výživová specialista.

Více informací a odpověď na soutěžní otázku najdete na www.emco.cz

Tři z vás mohou vyhrát balíček se Super mysli od společnosti Emco.

Soutěž probíhá od 16. do 30. května 2021.

Připravila: Katka Soušková
Zdroj: Emco
Foto: Emco


Vyhlášení vítěze soutěže

Na otázku
Kolikáté výročí oslavila loni česká rodinná společnost Emco?
zvolili správnou odpověď
30 let
uživatelé
1. místo - pešánek
2. místo - pavlíček
3. místo - zenuska


Diskuze: příspěvků