Soutěže

Soutěž o balíček na podporu imunity

Sbírání kytiček

Kalendářně se sice zima přehoupla do své druhé poloviny, ale i nadále procházíme obdobím náročným na častá respirační onemocnění, takže otázky na posílení naší imunity jsou více než aktuální. Navíc, řada z nás řeší, jak zůstat co nejvíce zdraví v období, kdy viry „řádí” téměř všude, abychom zvládli pracovní povinnosti nebo si jednoduše mohli užívat volnočasové aktivity namísto polehávání v posteli. Jak vlastně naše imunita funguje a jak ji správně podpořit?

Imunita – náš štít proti virům a bakteriím

Každý z nás má přirozenou imunitu danou geneticky. Naše kůže a sliznice jsou základní bariéry s obrannou schopností, takže díky vrozené imunitě jsme schopni se do určité míry bránit choroboplodným zárodkům a škodlivým vlivům. Ale o imunitu je třeba se starat, a to dlouhodobě, což v dnešní uspěchané době není vždy zcela jednoduché. Základem je zdravá a vyvážená strava, pitný režim, dostatek pohybu, ideálně pak pravidelně sportovat a trávit čas venku, dodržovat zásady zdravého spánku a nestresovat se!

Patříte do této šťastné skupiny, která toto všechno zvládá? Vysoké procento z nás to bohužel asi není. Takže je potřeba hledat i další možnosti, jak naší imunitě pomoci – vhodnou cestou jsou doplňky stravy. U nich je důležité pečlivě vybírat a následně pravidelně užívat podle doporučeného dávkování.

Češi kouzlo vitaminových a minerálních doplňků objevili zejména v průběhu posledních dvou let, kdy nás potrápila koronavirová pandemie.  Podle evropského výzkumu farmaceutické společnosti STADA Češi doplňky stravy volí nejčastěji právě kvůli posílení imunity, uvádí to 66 % populace a skoro polovina z nás si dělá větší zásoby těchto doplňků než dříve.

Co jsou tedy vitaminy, minerály a další doplňky, které by neměly chybět ve vašem mixu na podporu imunity?

Vitaminy C, D, B, A, zinek a selen

Spektrum Gummies Imunita
Spektrum Gummies Imunita

Pokud nechcete studovat jednotlivé vitaminy a minerály, tak zvolte pohodlné řešení v podobě multivitaminů s minerály. Na trhu je jedinečný produkt značky Spektrum, který nabízí vitaminy a minerály v želatinové formě tzv. gummies, které nemusíte zapíjet a mají autentickou ovocnou příchuť.  Stačí denně užívat dvě želatinové gummies a máte zaručen přísun 100 % doporučené denní dávky. Na podporu imunity tyto originální gummies obsahují vitaminy C, D, B6, B12, kyselinu listovou, zinek, vitamin A a selen, ale obsahují i další vitaminy a minerály k posílení nervového systému, snížení únavy a vyčerpání a nastartování antioxidačních účinků. Tip:  Spektrum Gummies Imunita

Šípek a černý bez

Walmark Beta Glukan 200 mg PREMIUM
Walmark Beta Glukan 200 mg PREMIUM

Šípek (Rosa canina) je přirozeně velmi bohatý na vitamin C a poskytuje také množství dalších prospěšných aktivních rostlinných látek, jako jsou fenoly, flavonoidy nebo důležitých živin jako jsou vitamin E a mastné kyseliny. Šípek má silné antioxidační vlastnosti a přispívá ke správné funkci imunitního systému. Černý bez (Sambucus nigra) je rostlina používaná po staletí kvůli svému příznivému vlivu na zdraví. Podporuje dýchací cesty a celkově imunitní systém. Přirozeně obsahuje celou řadu cenných látek jako tannin, aminokyseliny, karotenoidy, rutin, vitaminy a flavonoidy. Chrání buňky před oxidativním stresem způsobeným volnými radikály. Podporuje vylučovací funkci ledvin.

Tip: Walmark Beta Glukan 200 mg PREMIUM (Díky ingrediencím přírodního původu, jako jsou extrakt z šípku, extrakt z černého bezu a vitamin C.)

Rybí olej

Zlatá Omega-3 rybí olej
Zlatá Omega-3 rybí olej

Tento olej získává v posledních letech na oblibě. Jde o tradicí ověřený „všelék“, jež je nyní na trhu k dostání s ovocnou příchutí přírodního původu, takže si na něm můžete naopak i pochutnat. Navíc, v něm obsažené vitaminy A a D a vitamin E přispívají k ochraně buněk před oxidativním poškozením volnými radikály. Hlavním benefitem rybího oleje je podpora správné funkce srdce, mozku a zraku. Při výběru dbejte i na jeho původ, ideálně aby pocházel z trvale udržitelného rybolovu. Tip: Zlatá Omega-3 rybí olej 1500 mg.

Více informací a odpověď na soutěžní otázku najdete na Spektrum Gummies Imunita.

Tři z vás mohou vyhrát balíček na podporu imunity.

Soutěž probíhá od 19. února do 5. března 2023.

 

Výherci:

KARIN14
jipon
junilka

Zdroj informací: Stada
Zdroj fotografií: Pixabay, Stada


Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků