Soutěže

Soutěž o doplňky stravy Biopron

Sbírání kytiček

Polovina Čechů ví, že naším největším imunitním orgánem jsou střeva. Na druhé straně jen třetina z nás o ně vědomě pečuje. Toto a řadu dalších zjištění v oblasti péče o rovnováhu střevní mikrobioty přináší přední farmaceutická společnost STADA prostřednictvím výsledků svého nedávného průzkumu mezi českou dospělou populací. Upozorňuje tak na přínos střevní mikrobioty pro naše celkové zdraví a pohodu.

V dnešní době stále více roste povědomí o důležitosti střev a zejména střevní mikrobioty.  Jedná se o soubor všech mikroorganismů, které obývají naše střeva. Zdravý člověk má ve svých střevech okolo 1 000 různých bakteriálních druhů. A mnohonásobně větší je pak mikrobiom, což je soubor genomů všech mikroorganismů sídlících ve střevě.

Základní funkcí střev je trávení potravy a absorpce živin do našeho těla.  Nicméně role střev, potažmo střevní mikrobioty, je pro naše celkové zdraví mnohem významnější.  Ve střevech se tvoří více než 70 % imunitních buněk, jsou tak naším největším imunitním orgánem.

Ve střevech se též tvoří 90 % serotoninu, známého jako hormon štěstí. Střeva proto ovlivňují i to, jak se cítíme a naši celkovou náladu. Toto propojení je označováno jako osa „střeva–mozek“. Navíc střeva prostřednictvím imunitních buněk ovlivňují v podstatě všechny systémy našeho těla. Z tohoto důvodu se ustálilo také odborné označení osa „střevo–plíce“, „střevo–játra“ a střevo–kůže“. Střeva ovlivňují rovněž náš metabolismus, tj. práci našeho těla s tuky a cukry.

Pečujte dobře o svá střeva, odvděčí se vám celé tělo

Dodržování zdravého životního stylu je klíčem k podpoře rovnováhy střevní mikrobioty. Na co bychom tedy měli zejména dbát? První oblastí je zdravé stravování.

Pokud se nám nedaří pravidelně konzumovat pestrou a vyváženou stravu, což může vést ke snížené diverzitě střevní mikrobioty, je vhodné do stravy pravidelně doplňovat probiotika a prebiotika prostřednictvím doplňků stravy, např. značky Biopron.

Více informací a odpověď na soutěžní otázku najdete na www.klubzdravi.cz.

Tři z vás mohou vyhrát balíček přípravků Biopron.

Soutěž probíhá od 6. do 20. srpna 2023.

Výherci:

bebik
celiki
decicka

Zdroj informací: Stada
Zdroj fotografií: Stada


Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků