Soutěže

Soutěž o lipozomální vitamin C s moringou

Sbírání kytiček

Vitamin C ovlivňuje přímo naše imunitní zdraví několika způsoby. Je pro imunitu je zásadní, podpoří celistvost kůže a sliznic, urychlí imunitní reakci těla a bílých krvinek.

Jeho antioxidační aktivita může snížit zánět, což může pomoci zlepšit imunitní funkci. Chrání buňky před volnými radikály, posiluje tělo vyčerpané stresem, ovlivňuje vstřebávání železa a snižuje únavu. Je také významný i při tvorbě kolagenu, který má vliv na funkci cév, kostí, chrupavek, dásní a zubů.

Mezi přirozené zdroje patří šípek, černý rybíz nebo paprika. Významným zdrojem je petržel, pažitka, paprika, brambory, brokolice nebo růžičková kapusta, květák, jahody nebo kiwi.

A jak se lipozomální forma liší od „klasického“ céčka včetně toho vyrobeného z přírodních zdrojů? 

Velmi jednoduše, většina vitamínu C se ani do střev nedostane, protože je ještě předtím natrávena žaludečními šťávami. Tak se nám přes střevní stěny do krevního oběhu dostane jen minimální množství daného vitaminu. Vitamín C v lipozomální podobě je obalen v liposomech, fosfolipidech a ty jej nejen ochrání před vlivem žaludečních šťáv, ale díky schopnosti fosfolipidů se vitamín C dostane velmi rychle do krevního řečiště, kde vykoná svou práci. Při podávání lipozomální formy vitaminu C se uvádí 93% někdy až 98% vstřebatelnost vitamínu C.

LipoCMoringa obsahuje 211% doporučené denní dávky vitamínu C a moringu olejodárnou, která podpoří vstřebatelnost vitamínu do těla a pomůže s přebytečnými kily.

Více informací najdete na www.herbandme.cz.

Pro všechny z vás přinášíme možnost nakoupit si na www.herbandme.cz se slevou 20 % až do 15.5. 2023. Stačí do poznámky napsat kód MEZIZENAMI20.

Tři z vás mohou vyhrát LipoCMoringa.

Soutěž probíhá od 16. do 30. dubna 2023

Připravila: Katka Soušková

Výherci:

Zvonilka
seminko
ruzicka1

Zdroj informací: Herb and Me
Zdroj fotografií: Herb and Me


Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků