Soutěže

Soutěžte s námi o betaglukany s vitamíny na podporu imunity

Posilování imunity je na podzim obzvláště důležité. Kdo se v tomto období zvládne vyhnout chřipce, smrkání a kašli, jako by vyhrál bitvu.

Většina z nás takové štěstí nemá a musí hledat řešení jinde. Mezi vůbec ty nejúčinnější dostupné prostředky na podporu imunity patří látky zvané betaglukany. 

Co jsou to betaglukany? 

Betaglukany jsou přírodního původu, Jedná se o tzv. polysacharidy, jejichž princip fungování je vcelku jednoduchý. „Betaglukany aktivují makrofágy, buňky tvořící první obrannou linii organismu. Takto vybavené organismy následně vykazují mnohem silnější schopnost odolávat bakteriím a cizorodým látkám,“ uvádí prof. Dr. Václav Větvička, Ph.D. 

Kde se nachází? 

Přestože většina lidí netuší, k čemu betaglukany vlastně slouží, v potravě je přijímáme odjakživa. Obsahují je například buněčné stěny kvasinek hub, obilí a také mořských řas. Jsou to jedny z nejprozkoumanějších přírodních látek a jejich blahodárné účinky byly doloženy desítkami vědeckých studií. 

Proč je doplňovat? 

Betaglukan Imu
Betaglukan Junior

Průmyslový zpracováváním potravin o betaglukany přicházíme. Jejich dostatečný příjem si však můžeme zajistit kvalitními doplňky stravy. Vhodným řešením je například doplněk stravy Betaglukan IMU, který obsahuje kromě 200 mg betaglukanů kvasničného původu s čistotou minimálně 80 % také vlákninu inulín a vitamin D, který přispívá k normální funkci imunitního systému. Navíc betaglukany se mohou užívat dlouhodobě a nemají vedlejší účinky. Pro děti od tří let je pak určený doplněk stravy Betaglukan JUNIOR, který obsahuje 100 mg čistých kvasničných betaglukanů v každé denní dávce. 

Nápovědu najdete na www.pripravky-apotex.cz.

Tři z vás mohou vyhrát balíček s Betaglukan IMU a Betaglukan Junior, které nastartují vaši imunitu vaší celé rodiny.

Betaglukan balíček

Soutěž probíhá od 6. do 20. října 2019.

Foto: Apotex


Vyhlášení vítěze soutěže

Na otázku
Kterou aktivní látku neobsahuje Betaglukan Junior?
zvolili správnou odpověď
Hořčík
uživatelé
1. místo - LTZ606
2. místo - Mthreevege
3. místo - italova


Diskuze: příspěvků