Rodina

Splnění svých snů: je potřeba vědět, co doopravdy chcete

Toužila jste být jako malá holčička princeznou či slavnou zpěvačkou? Nebo jste měla v plánu vzít si za muže Pepu z vedlejší třídy a mít s ním kupu dětí? Dneska už se tomu spíš jen nostalgicky pousmějete. Ačkoli jsme dávno dospěli, naše srdce po něčem toužit nepřestává.

Změnila se jen podoba našich snů. Pro někoho je důležité zhubnout, jiný chce najít toho pravého životního partnera, někdo další zase prahne po otevření obchůdku s květinami. Zda se naše představy splní, záleží hodně na okolnostech, ale především na nás samotných. Na světě přeci není nic zadarmo.

Říká se, že pokud něco opravdu moc chcete, tak se to splní. Jenže je potřeba vědět, po čem skutečně v hloubi duše toužíte. Některé věci totiž děláme nikoli z vlastního přesvědčení, ale kvůli svému okolí. Ptejte se proto sama sebe. Opravdu chcete větší prsa, nebo je to spíše přání vašeho partnera? Šetříte na dovolenou v Karibiku čistě kvůli sobě nebo hodláte exotickou destinací oslnit sousedy a přátele na Facebooku? Máte v plánu pracovat jako masérka proto, že momentálně hledáte pracovní uplatnění, anebo vás masírování opravdu zajímá a baví?

Co je pro vás nejdůležitější

Dost možná byste chtěla zajímavou, dobře placenou práci, spokojenou rodinu, a k tomu ještě vzhled supermodelky. Také toužíte cestovat a učit se cizí jazyky. Trochu moc věcí najednou. Abyste si mohla svůj skutečný sen splnit, je třeba věnovat mu dostatek energie. Proto si vyberte jen jeden a začněte přemýšlet nad možnostmi, jak cíle dosáhnout. Pravděpodobně zjistíte, že potřebujete získat ještě určité vzdělání či dovednosti nebo třeba změnit od základů své životní zvyky. Opravdu jste ochotna něco obětovat a investovat svůj čas a energii do splnění svého snu?

Pokud jsou tam nějaká „ale“, dobře si promyslete, zda máte dost sil a odhodlání všechny překážky překonat. Zkrátka udělat pro svůj sen maximum. Pokud si nejste jista, nebojte se svěřit do rukou povolanějších. Cenné rady může poskytnou dobrý psycholog nebo kouč, leccos zjistíte i na nejrůznějších tematických kurzech či seminářích.

Počítejte s překážkami

Co může ohrozit splnění vašich snů?

Nevěříte si

Vaše sebevědomí je někde u dna, jste nejistá a bojíte se udělat první krok. Zkuste se začít obklopovat lidmi, kteří vás budou akceptovat takovou, jaká jste, a budou vás povzbuzovat. Zajímejte se o osobní rozvoj a věnujte se zvýšení svého sebevědomí. Už to je totiž první krok k vašemu cíli.

Máte strach

Z něčeho neznámého, ze změny, z neúspěchu. Pokuste se zbavit této negativní emoce tak, že ji přijmete jako překážku, kterou je třeba zdolat. Berte strach jako příležitost k posunutí dopředu. Překonání každé překážky vás posílí.

Chybí vám podpora

Slyšíte z vašeho okolí, že máte „spadnout nohama na zem a radši se držet zpátky“? Neposlouchejte takové hlasy a nenechte nevěřícího zabránit vám ve splnění vašich snů. Dost možná bude lepší před některými lidmi o vašich plánech raději pomlčet.

Zjistěte, co je vaším cílem 

  1. Napište si na papír do sloupečku pod sebe svá konkrétní přání. Pak je seřaďte od jedničky do x podle toho, jak jsou pro vás důležité. Priorita číslo jedna pak bude pravděpodobně váš vysněný cíl.
  2. Teď přichází otázka na tělo. Napište, co konkrétně můžete udělat pro to, abyste svého cíle skutečně dosáhli.
  3. Pokud máte sepsané tyto kroky, pak zbývá ten poslední. Zjistěte, co pro svůj sen můžete udělat teď hned. Pak už na nic nečekejte.

Připravila: Eva Čopíková

Zdroj informací: thriveglobal.com/stories/four-secrets-to-achieving-the-success-you-desire/, www.lifehack.org/articles/communication/7-ways-find-out-what-you-really-want-life.html
Zdroj fotografií: Pixabay
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků