Taxikářské prostředí nabízí vděčný námět pro řadu snímků, ale film, který má dnes premiéru, je trochu jiný. Inspiroval se totiž skutečnými událostmi…

Žánr: thriller

Režie: Dan Pánek

Scénář: Dan Pánek, Jana Kůtková

Kamera: Ondřej Kos

Hudba: Karel Antonín

Hrají: Filip Tomsa, Lenka Zahradnická, Dušan Sitek, Roman Vojtek, Vlastina Svátková, Brian Caspe

Možná si ještě vzpomenete. Před více než dvěma lety někdo zavraždil tři pražské taxikáře. První násilný čin se stal v únoru, další dva v dubnu. Oficiálně policie přičítá vraždy jedinému pachateli, dodnes neznámému. Tato tragédie se nakonec stala námětem k natočení thrilleru, který vás rychle vtáhne do děje.

Nejde o rekonstrukci

Film není odrazem reality, ale snaží se objevit potenciální důvod, proč k vraždám asi došlo i kdo je pachatelem. Současně nabídne příběh mladého manželského páru Matěje a Lucie, o němž distributor snímků uvádí jen to, že se: „Nevzdá ani ve chvíli, kdy už nemá před sebou prakticky žádnou budoucnost…“ Důvod je zřejmý – přece nebudete chodit do kina na kriminálku, když o ní budete vědět podrobnosti.

Taxi-debut

Taxi 121 je celovečerním debutem mladého režiséra Dana Pánka, který předkládá svou verzi událostí. Jeho ambicí bylo natočit celovečerní snímek, který se odehrává ve stísněném prostoru – v automobilech. Hodně pracuje s emocemi, ostatně o tom se můžete přesvědčit sami. Čeká vás rovných devadesát minut napětí.

Připravila: mar
Foto: Bohemia MP
1. 9. 2016
 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků