Knihy

Tess M. Puffrová: Zatracená láska

Český young adult román, který se vyrovná i těm nejoblíbenějším zahraničním.

DĚJ

Anna a Maddox. Dva na první pohled ohled úplně odlišní mladí lidé, popisují každý ze svého pohledu příběh jejich neobvyklého vztahu. Anně je 19 let, studuje literaturu, bydlí u rodičů a má jedinou kamarádku Hannah. Její otec je přísný, ale Anna se mu celkem dobrovolně podřizuje. Nejí maso, pomáhá s prací kolem domu, večer ani o víkendech nikam nechodí. Jednou za čas se jí s Hannou podaří tajně vyklouznout ven a zajet si do vedlejšího městečka na večeři a zatancovat si. A právě jednoho takového večera se její život střetne s Maddoxem.

Maddox studuje strojírenství na stejné škole jako Anna. Protože není místní, bydlí s kamarádem v pronajatém bytě a přivydělává si jako automechanik. Je pohledný a zábavný, takže poutá pozornost, kamkoliv přijde. Občas se popere, studijní výsledky má nehezké a rozhodně nevynechá žádný večírek. A neodpírá si dívčí pozornost. Anny si zatím nevšimnul, ale když je zvláštní náhoda svede dohromady, její tichá povaha a jemná krása ho okouzlí. Ze všech sil se jí snaží získat. Anna je do něj sice zakoukaná, ale bojí se toho, že jí takový kluk může jenom ublížit. A co rodiče? Těm se potetovaný Maddox nebude líbit ani trochu.

DOJMY:

I když není příběh posazený do českého prostředí, určitě naše čtenáře osloví. A má potenciál proniknout i ven. Ohrané téma je přeci podané zase trochu jinak. Slušná dívka a problémový kluk. Je vždycky znovu zajímavé a zábavné sledovat, jak se podobní hrdinové poznají a zamilují se do sebe. Každou šedou myšku někdy napadne, jaké by to asi bylo, kdyby se do ní zamiloval ten nejoblíbenější kluk. A aby se ukázalo, že jeho pověst není až tak hrozná, jak to na první pohled vypadá. Nebo aby se kvůli ní pokud možno polepšil! 

Je to krásná pohádka pro větší děti nebo pro ty, které si na tohle období rádi vzpomenou. První láska je vždycky výjimečná a když je s někým, koho by chtěla skoro každá? A stane se za neobvyklých okolností? Proč se nezasnít. Ale brát s rezervou! Kolik takových Maddoxů by se do takových Aniček zamilovalo a změnilo by se kvůli ní? Ale třeba se i takové věci dějí.

Autor recenze: Jitka Králová

Zdroj informací: Romantický zápisník, Albatros media, Jitka Králová
Zdroj fotografií: Albatros media
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků