Jak moc velkou cenu je nutné zaplatit za krádež cizího díla? Mladý spisovatel v podání Bradleyho Coopera tak může snadno přijít o celý svůj život.

Žánr: Drama / Romantický


Režie: Brian Klugman, Lee Sternthal


Hrají: Zoe Saldana, Olivia Wilde, Bradley Cooper, Jeremy Irons, Dennis Quaid, Ben Barnes, Željko Ivanek, Liz Stauber, J. K. Simmons, John Hannah, Nora Arnezeder

Hudba: Marcelo Zarvos

Mladý a talentovaný spisovatel Rory Jansen (Bradley Cooper) vydává svou první knihu, která se rázem stane světovou senzací. Čtenáři ji dychtivě hltají, ohlasy kritiků jsou nadšené a Rory se stává nadějnou literární hvězdou. Také jeho soukromý život po boku krásné a milující manželky (Zoe Saldana) je bez chybičky. Veškerou idylu ovšem rázem naruší návštěva Starého muže (Jeremy Irons), který tvrdí, že on sám je autorem vychvalovaného díla. Rory je najednou konfrontován s nevyhnutelnou otázkou morální volby, zda přiznat svou chybu a přijít tak o svůj vysněný život. Ambice mladého spisovatele jsou však nemalé a konečné rozhodnutí o to složitější.

Film The Words od dvojice debutujících režisérů je mnohovrstevnatým dílem pro přemýšlivé diváky. Kromě spojení literárního a filmového světa rozvíjí i oblíbenou zápletku příběhu v příběhu. Podíváme se tak nejen do světa současné literatury, ale i do Paříže čtyřicátých let minulého století, kde prožijeme spolu se Starým mužem jeho tragický osud. Hledáte-li v kině zamyšlení či komorní snímek s romantickým nádechem, nechte se unést filmovými slovy The Words.

Připravila: Veronika
Foto: D-cinema
27. 9. 2012

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků