Akce

Tip na výlet: Mamutíkův vodní park

Hledáte zajímavá místa, kam byste s dětmi mohli o prázdninách vyrazit? Vyzkoušejte přírodní vodní areál Mamutíkův vodní park, kde je hraní a experimentování nejen povolené, ale dokonce doporučené.

Tuto u nás ojedinělou atrakci najdete v horském středisku Dolní Morava, na konci stejnojmenné vsi, v Pardubickém kraji.

Zábava má zelenou

Všechny prvky vodního parku jsou interaktivní. Vaše děti si mohou vyzkoušet, co je bude bavit.  V horní části parku voda vyvěrá v potůčcích, ale kudy poteče, to už určují malí i velcí návštěvníci pomocí více než třiceti mini stavidel. Následně vtéká do říčky a končí v brouzdališti. Cestou voda „potkává“ mnoho korýtek, dřevěných sudů či vodních kol, takže i malé dítě si poměrně jednoduše osvojí, jak to v přírodě funguje. Celou dráhu rovněž provází řada dalších atrakcí, například elektrárna. A pokud váš potomek chce, může s ostatními návštěvníky závodit s dřevěnými lodičkami.

Máte rádi čísla?

Voda se do systému dopouští z vodovodního řádu. Je tedy čistá, ale jakmile několikrát proteče vodním parkem, není vhodná na pití. Teče v uměle vybudovaném potoce o délce 120 metrů. Výškový rozdíl mezi nejnižším místem parku a chrličem v nejvyšším místě je cca 9 m.

Hodí se vědět

Mamutíkův vodní park má otevřeno každý den, od 9 do 19 hodin.

Připravila: Věra Hájková

Zdroj informací: Sport resort Dolní Morava
Zdroj fotografií: Sport resort Dolní Morava

Diskuze: příspěvků