Cestování

Tipy na velikonoční výlet: strašidelný zámek Draxmoor i zámek Loučeň

Sbírání kytiček

Velikonoční svátky má v oblibě celá rodina. Děti si vykoledují dobroty a dospělí pro změnu ocení prodloužený víkend. Chcete si čtyři dny volna nějak zpestřit?

Česká republika je plná krásných míst. A s nástupem jara je vše ještě hezčí. Kde byste si mohli příchod jara užít plnými doušky? Nabízíme vám pár tipů.

Velikonoce v Praze

Metropole nabízí také spoustu možností k příjemnému prožití jarních svátků. Velké velikonoční tržiště můžete navštívit například na Václavském, Staroměstském či Mariánském náměstí nebo také na náměstí Míru. Zoo Praha nabízí speciální velikonoční program a komentovaná krmení zvířat. Pučící přírodu si můžete užít také v přilehlé botanické zahradě.

Zámek Loučeň

Zámecký areál v Loučni v okrese Nymburk patří k těm nejnavštěvovanějším. Jde o barokní památku obklopenou rozsáhlým anglickým parkem, takže vedle samotné prohlídky zámku si můžete v areálu užít pěkný celý den. Unikátem je soubor dvanácti labyrintů a bludišť v parku.

Během velikonočních svátků vás budou po slavnostně nazdobeném zámku provázet členové knížecí rodiny a seznámí vás s tím, jak se svátky příchodu jara slavily na zámku i v podzámčí.

Dlaskův statek

Velikonoce na Dlaskově statku v Dolánkách u Turnova tradičně lákají na bohatý sváteční program pro děti i pro dospělé. Ale nejen to, krásná příroda přímo vybízí k procházkám po okolí.

Strašidelný zámek Draxmoor

Během velikonočních svátků bude slavnostně zahájena sezona na strašidelném zámku Draxmoor v Dolní Rožínce v Kraji Vysočina. Pro děti budou připraveny klasické prohlídky, 3D kino a po celý víkend také tvořivé dílny. A je potřeba hodně dětí, aby se strašidla vůbec chtěla probudit, vzkazují dětem lidé ze zámku.

Sklepy ve Valticích

Máte rádi víno? Pokud ano, vaše kroky by měly poslední březnovou sobotu zamířit do jihomoravských Valtic na Břeclavsku. Otevřeny pro vás budou dvě desítky vinařství, takže o zábavu a kvalitní víno pro ne-řidiče bude postaráno.

Obří kraslice v Hluboké nad Vltavou

Pestrobarevné kraslice jsou jedním ze symbolů Velikonoc. Dokážete si ale představit kraslici vážící skoro sedm set kilogramů? Vydejte se na Velikonoční stezku s obřími kraslicemi. Přímo v zámeckém areálu na Hluboké najdete na tři desítky kraslic, včetně těch zmiňovaných gigantických, pomalovaných akademickými malíři i dětmi ze základní školy.

Probouzení krumlovských medvědů

Jedním ze symbolů Českého Krumlova je trojice medvědů Marie Terezie, Vilém a Polyxena. Poslední březnovou sobotu se od 10 hodin přímo na krumlovském zámku koná tradiční a oblíbená akce, při které se chlupáči symbolicky probouzí do jara. O velikonoční nadílku se postará krumlovský medvědář Jan Černý, ale dobroty jim můžete přinést i vy, budou se shromažďovat v bedýnkách na II. zámeckém nádvoří.

Připravila: Klára Duháčková

Zdroj informací: Campiri.cz, Klára Duháčková
Zdroj fotografií: Shutterstock
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků