Filmové novinky

Tipy pro milovníky filmů, kteří nestihnou letošní MFF Karlovy Vary

Vary končí, Vary začínají – tak by se dala parafrázovat filmová přehlídka Šary Vary, která startuje v den, kdy známý filmový festival uzavře své brány. Současně se přidává akce Vary ve vašem kině. Na co a kam vyrazit?

Festivalové ozvěny aneb Šary Vary proběhnou od soboty 8. 7. do pátku 16. 7. ve třech kinech: v pražských Aero a Světozor a v brněnském Univerzitním kině Scala. Celkem nabídnou 29 festivalových snímků. Druhá akce, Vary ve vašem kině, je co do počtu filmů skromnější (půjde o tři vybrané tituly z MFF), ty se však budou promítat v mnoha kinech po několik týdnů. 

Festivalové ozvěny 

V rámci přehlídky Šary Vary můžete vidět například zaoceánský hit Baby Driver, hořkosladkou komedii Druhá strana naděje, novinku Sofie Coppoly s Nicole Kidman a Colinem Farrellem Oklamaný nebo poslední film Michaela Hanekeho Happy End. Z českých snímků připomeňme Křižáčka odehrávajícího se ve středověku (v titulní roli s Karlem Rodenem) a Bábu z ledu režiséra Bohdana Slámy (v hlavní roli Zuzana Krónerová). 

Vary ve vašem kině 

Festivalovou atmosféru navodí rovněž tři filmy, které se budou promítat ve více než třiceti kinech do konce července, v některých případech také v srpnu. 

Co můžete vidět? 

V první řadě romantickou love story Pěkně blbě. Že se dva lidé do sebe zakoukají, není nic nového, v tomto případě však jejich vztah naruší nemoc Emily, která se promění v Šípkovou Růženku. Na filmu zaujme i to, že vypráví skutečný příběh populárního amerického komika Kumaila, který hraje sám sebe a napsal také scénář. 

Německý Axolotl Overkill představuje debut Helene Hegemann, která ho natočila podle vlastního knižního bestselleru. Hlavní hrdince je šestnáct let, a tak není divu, že si se světem dospělých nerozumí. 

Francouzský psychoerotický thriller Françoise Ozona Dvojitý milenec vypráví příběh ženy se sklonem k depresím, jež se zamiluje do svého psychologa. Nemá ale dotyčný téměř identické dvojče…? 

Další informace včetně podrobného programu najdete na webu: www.ozvenyvaru.cz

Připravila: red 

Foto: Aerofilms


Diskuze: příspěvků