Hobby

Tvořivé léto

Okouzlily vás ruční práce? Ráda tvoříte, navlékáte korálky, malujete na hedvábí, háčkujete a vyrábíte originální módní doplňky? Pak se nechte okouzlit několika jedinečnými knihami. Jsou plné nápadů, rad a inspirace.

Inspirace není nikdy dost

Ať už jsme začátečníci a chceme se naučit základům, nebo naopak patříme mezi zkušené tvůrce a máme zájem rozšířit si vlastní dovednosti v oblasti pletení, háčkování, prošívání a plstění, určitě sáhněte po knížce Textilní dovednosti. Kromě popisů jednotlivých technik přináší přes padesát jednoduchých návrhů s návodem a fotografiemi jak vytvořit různé věci pro domácnost, oděvy, doplňky a dárky. Vydal Slovart.

Háčkované kytičky

Pokud s sebou vozíte háček a přízi také na dovolenou, nezapomeňte na knížku Květiny háčkované a pletené od Lesley Stanfieldové, která přináší 100 krásných vzorů ke zdobení oděvů, dárků i módních doplňků. V knize najdete nejen inspiraci, ale hlavně podrobné návody na tvorbu květů, lístků a jiných rostlinných motivů a také tipy a rady, k čemu hotové výrobky použít – na oblečení, jako veselé dekorace nebo důvtipné ozdoby dárků. Vydala Metafora.


Někdy stačí málo

Háčkování vůbec není složité, zejména když máte dobrého učitele. Pokud nemáte na blízku zručnou babičku nebo maminku, která by vás to naučila nebo chcete získat víc zkušeností, pak sáhněte po knížce Snadné háčkování – Topy. šály, tašky a módní doplňky od Brigitte Vonradové a Lydie Fischerové, Získáte nejen podrobné návody s rozkresy a fotografiemi, ale dokonce také DVD se základním kurzem háčkování. Různé módní doplňky si pak vyrobíte celkem snadno. Vydal Ikar

Hedvábné obrázky

Hedvábí je v poslední době velmi oblíbený materiál a dá se na něj skvěle malovat. V knize Kouzlení s hedvábím od Aleny Isabelly Grimmichové najdete náměty na netradiční a velmi působivé techniky dekorování a zpracování hedvábí. Díky podrobně zpracovaným projektům si můžete vytvořit šátky, šály, polštáře a další doplňky. Kniha je určena zájemcům, kteří mají „šikovné ruce“, nebo kteří již mají zkušenosti s jakoukoli výtvarnou činností. Vydal Portál.


Připravila: Šárka
Foto: Istockphoto

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.


Diskuze: příspěvků