Kosmetika

Umíte si správně vybrat vůni?

Pomyslnou třešničkou na dortu dokonalé vizáže každé ženy je osobitá vůně. Správně zvolený parfém vám dodá sebevědomí. Z nepřeberného množství vůní na trhu si určitě vybere každá z vás. Jen vědět, jak si vybrat tu správnou vůni právě pro vás.

Nezapomínejte, že parfém se na každém rozvoní jinak. Nepořizujte si takový, který vám voní na kamarádce. Testovací papírky mohou dojem také zkreslit, proto parfém zkoušejte na sobě, nejlépe na zápěstí. Mějte trpělivost a chvíli počkejte, než se vůně rozloží. Nejdříve ucítíte složky hlavy, které se prolnou do srdce a nakonec vás musí uchvátit základ. Ten je nejdůležitější, voní nejdéle a musí se vám opravdu líbit. Nemusíte si parfém koupit hned první den. Počkejte do večera a pak uvidíte, zda vám parfém opravdu voní. Netestujte více, jak tři vůně najednou.

Vybírat můžete i podle koncentrace vůně – od toaletních vod přes parfémové vody až po parfém. Rozdíl je v koncentraci vonných esencí. Parfém jich má nejvíce (15-30 %), a proto vydrží vonět nejdéle. Nanášíme ho na místa, kde pulsuje krev, tedy za uši, na vnitřní stranu zápěstí, dekolt, šíji, podpaží, loketní jamku. Parfémová voda má koncentraci slabší než parfém, ale silnější než toaletní voda, je to přibližně 8-15 %. Nejkratší dobu nám vydrží toaletní voda, obsahuje pouhých 3-5 %, a tak ji musíme nanášet několikrát.

V létě používejte spíš lehčí svěží vůně a v zimě těžší a silnější vůně. Vůně uchovávejte v temnu a nevystavujte je vysokým teplotám. Měly by vám tak vydržet zhruba tři roky. Přílišné působení světla a tepla dokáže trvale změnit vůni i její barvu. Otevřený flakón používáme nanejvýše 8 měsíců, protože po této době ztrácí parfém část ze své vůně.

Vůni rozhodně nestříkejte na textil, hrozí nebezpečí vzniku skvrn. Ani nepoužívejte více parfémů současně.

Aktuální novinky


Tom Tailor LIQUID

Tom Tailor Liquid

Tom Tailor Liquid

Moderní osvěžující vůně Tom Tailor LIQUID jsou jako stvořené pro muže a ženy, kteří si umí život opravdu užít, jsou optimističtí a přirození. LIQUID symbolizuje radost ze života, uvolnění a čistotu. Nové energizující vůně Tom Tailor LIQUID s poutavým osobitým designem zvýrazní váš přirozený půvab. Woman: EdT 40 ml 580 Kč

 

MEXX Spring Edition

Mexx Spring Edition

Mexx Spring Edition

Provoňte si rána novinkou MEXX Spring Edition 2012 pro něho a pro ni. Dámské vůně nabízí květinově-ovocné složení, jehož základ tvoří brazilské růžové dřevo, jantar a květy broskve. Citrusově-svěží pánská vůně se otevírá zeleným jablkem, grapefruitem a ananasem, srdci vůně dominuje vodní meloun a základ nabízí brazilské růžové dřevo, mech a mořské akordy. MEXX SE Woman EdT 20 ml 390 Kč

 

PUMA Yellow & Green

Puma Yellow

Puma Yellow

PUMA Fragrances oznámila nejnovější přírůstek do své řady jedinečných vůní životního stylu: Puma Yellow pro ni a PUMA Green pro něj! Osvěžující povzbuzující vůně čerpají inspiraci z krásné země Jamajky, PUMA zachytila energizující barvy, nádherné slunce a uvolněnou radostnou náladu Jamajčanů, a to vše vlila do flakónu! A kdo jiný by měl reprezentovat vůně PUMA Yellow & Green než pozitivní a inspirativní nejrychlejší muž světa z Jamajky Usain Bolt?! PUMA Y&G EdT 40 ml 540 Kč.

 

bruno banani DANGEROUS MAN

bruno banani Dangerous Man

bruno banani Dangerous Man

Svěží a zároveň pikantní, pohodová, přitom divoká, uvolněná, ale dynamická, taková je nová vůně bruno banani DANGEROUS MAN! Vůně se otevírá vibrující citrusovou svěžestí obsahující mandarinku, bergamot, citron, kumquat a jablko. Srdce je složeno z černého pepře, muškátového ořechu, rebarbory a rozmarýnu. Vroucně vášnivý orientální základ vám učaruje! Mužská elegance cedru a tonkových bobů v kombinaci s podmanivými tóny ambry poskytuje vůni opulenci, hloubku a ohromující svůdnost. Parfém navíc obsahuje cyklodextríny, které se na pokožce aktivují zvýšenou teplotou v momentech vášně a dále podporují a zvyšují uvolňování esencí vůně. EdT 50 ml 690 Kč.

Připravila: Katka
Foto: archiv firem, hlavní foto Mexx
23. 5. 2012

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků