Domácnost

Víte, že je důležité, v čem vaříte?

Sbírání kytiček

Ručička na váze se zase pohnula směrem vzhůru? Nedopnete zip u oblíbené sukně a ultra krátké sexy šortky se stávají noční můrou letních dní? Nemusíte se trápit drastickými dietami. Mnohdy stačí jen občas rozhýbat tělo, myslet na správné stravovací návyky a naučit se jídlo připravit tak, abyste se vyhnuli zdraví a linii škodlivým látkám. Kromě správné přípravy hraje důležitou úlohu i kvalita nádobí, které by mělo být přizpůsobené zdravému vaření.

Tuk jako nepřítel siluety i zdraví
Tuky jsou spolu s cukry a solí základní složkou výživy. Jsou ovšm nejen nepřáteli naší siluety, ale i dokáží řádně „zatopit“ i našemu zdraví. Mávají s krevním tlakem, způsobují kardiovaskulární onemocnění, jsou spouštěči obezity, která může člověka ohrozit na životě. Přesto se nadměrně objevují v jídelníčku více jak poloviny české populace. K zabránění těmto onemocněním a přibývajícím kilům přitom stačí tak málo – uvést tuk do správného poměru. Speciální nádobí, například od výrobce Beck, umožňuje připravit pokrmy bez použití  tuku.

Zrádné připalování
Připálená jídla obsahují karcinogenní látky, a mohou tak položit základní kámen rakovinotvornému bujení. Nebezpečnému připalování může zabránit speciálně upravený a hlavně nepřilnavý povrch nádobí.

Ochraňte živiny
Nejvíce tělu prospěšných látek obsahují pokrmy v syrovém stavu. Vlivem vaření, pečení a smažení jídla o to nejcennější, co by nám měla dát, přicházejí. Způsobem, jak tyto látky při přípravě pokrmů zachovat, je vsadit na vaření v páře, upřednostnit grilování před smažením a dušení před pečením. Stejně dobře dokáže vitamíny, minerály a ostatní živiny ochránit i speciální úprava povrchů nádobí, ve kterém vaříme. Inovativní technologie by měla být založena na rovnoměrném a pomalém zahřívání stěn a dna nádobí. Listovou zeleninu se doporučuje nekrájet, ale jen trhat. Kovový nůž ji totiž může o vitamíny připravit. 

Pohyb, klíč k radosti
Pohyb a posilování neodmyslitelně patří ke zdravému životnímu stylu a to v jakékoli podobě. Odbourává únavu a dopuje tělo energií. Navíc si při něm skvěle vyčistíte hlavu a ulevíte si od starostí všedního dne. Při sportovních aktivitách se totiž uvolňuje hormon štěstí. Ať už tedy vyměníte výtah za schody, naplánujete si o víkendu výlet na kole, protančíte noc, či dáte přednost posilovnám např. BBC (Beck box club), které jsou navržené tak, aby se cvičení stalo pravidelnou a hlavně příjemnou aktivitou, nemůžete svému zdraví a kráse prokázat lepší službu.
 
Když chcete vědět víc…
Více informací o zdravém stravování a sortimentu Beck International najdete na: www.beckinternational.cz nebo na www.beck-international.estranky.cz
 
Autor: Zuzana
Foto: BECK International

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků