Knihy

Knižní recenze: Victoria Helen Stone – Půvab pomsty

Sbírání kytiček

Psychothriller, který potěší všechny příznivce tohoto žánru. Manipulátoři většinou působí sympaticky a inteligentně. Nikdy by vá nenapadlo, čeho všeho jsou schopni.

Děj

Jane je úspěšná mladá Američanka. Je citově chladná, a sama si to uvědomuje. Neomezuje jí to, žije v pohodlí a nikoho v osobním životě nepotřebuje. Jediný člověk, kterého upřímně milovala, byla její kamarádka Meg. A Meg nedávno spáchala sebevraždu. Jane cítí poprvé v životě těžký zármutek, lehký pocit viny, že třeba mohla kamarádce pomoct, a hlavně hlubokou nenávist. Je přesvědčená, že hlavní podíl na tom, co Meg udělala, má její bývalý přítel Steven. Sebestředný, manipulativní, sobecký muž. Jane se rozhodne Meg pomstít.

Krátce přeruší svojí dobře rozjetou kariéru, a vezme krátkodobou práci ve firmě, kde Steven pracuje. Jane není přímo krásná, ale má jistou přitažlivost, a s muži má hodně zkušeností. Nedělá jí tedy problém ho zaujmout. Je to navíc skvělá herečka, takže ho brzy přesvědčí, že je to hodná holka, která si nechá leccos líbit. Takže by ho nikdy ani nenapadlo, že by mohla být nebezpečná. Svého špatného odhadu bude ale hodně litovat.

Dojmy

Kniha Půvab pomsty

Určitě někoho takového znáte. Tihle lidé působí sympaticky, inteligentně, je na nich něco zajímavého. Protože ví, jak toho dosáhnout. Ale když se na ně podíváte pozorně, je na nich něco divného. Jsou jiní. Hlavní postava Jane se sama považuje za sociopatku. Nepřipadá mi tak, je spíš hodně pragmatická, jedná rozumově, strojově přesně. A nějaké emoce přece jenom má. Jinak by jí nestálo za to se Stefenem ztrácet čas.

Ale i někoho takového jako je Steven, určitě budete znát. Je to tak odporný člověk, že jste možná pomysleli na to, že by si zasloužil pořádnou lekci. Nebo by bylo lepší, aby už nemohl škodit nikdy nikomu? Těžko se takovým myšlenkám ubránit. A lidé, jako je Jane, dokážou takové představy dotáhnou do konce.

Není nutné řešit, jestli je taková věc správná. Budete se dobře bavit, a čas vám s touhle knížkou uteče jako nic. Pokud se vám líbily hity jako Dívka ve vlaku nebo Ta přede mnou, mohl by to být váš styl. Ostatním čtenářům by se mohla líbit skvělá čtivost a atmosféra. Pokud vám nevadí číst o trochu divných lidech, sáhněte po téhle knížce.

Autor recenze: Jitka Králová – vystudovala komunikaci a ráda čte a píše povídky. Napsala také knihu o lásce na pozadí tragické události.

Zdroj informací: Albatros, Jitka Králová
Zdroj fotografií: Albatros
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků