Společnost

VIP Prostřeno! aneb Rozhlas v televizi

Sbírání kytiček

Tento týden budou vařit hvězdy, které vládnou slovem – kromě imitátora Petra Jablonského se představí rozhlasáci Patrik Hezucký, Lucie Šilhánová a Pavel Cejnar.

Dnes se vám v zástěře (nebo bez?) ukáží moderátoři Patrik a Lucie, ve čtvrtek budou o vaši pozornost stát moderátor Pavel Cejnar a imitátor Petr.

Patrikova trojice

Aby bylo hned všem jasno, jak se věci mají – Patrik se nepovažuje za kuchaře a tudíž bychom počet tří chodů v jeho menu patrně měli vnímat jako maximum možného. Nebo je to úplně jinak a populární rozhlasák klame nikoliv tělem, nýbrž slovem? Hned ve druhém sledu totiž prozradí, že rád jí. Což je na něm tak trochu i vidět. „Já držím diety pořád, jenže co je vám to platný, když jste línej a ještě vám chutná,“ konstatuje.

A pak se bez dalších řečí pustí do přípravy nepečeného piškotového dortu, který musí pěkně ztuhnout. Ale když to vezmeme od bodu jedna, nejprve bychom měli zmínit předkrm – chlebíčky. „V jednoduchosti je síla,“ myslí si Patrik, který se chybějící zkušenosti kulinářské snaží dohnat kvalitními surovinami a tak se na osvědčeném předkrmu let minulých objeví i pravý kaviár. Pořád nám však není jasné, který pokrm se stane zlatým hřebem večera? Uznejte sami, název Bílé břehy se zeleným pekelným mořem a mnoha ostrovy jistě zaujme, avšak nic neprozradí. Tak chcete-li odhalit tajemství Patrikova hlavního pokrmu, dívejte se dnes na VIP Prostřeno! My jen prozradíme, že prý bylo tak pikantní, až se jednomu ze spolusoutěžících z této dobroty zpotila dokonce i záda a málem prý dostal infarkt…

Ocení ostatní Patrikovu snahu? A co na to Lucie, která byla kolegovou účastí v tomto pořadu poněkud překvapená: „Nikdy se nepochlubil, že by někdy vařil.“ Bude první menu tohoto týdne ocenění hodné nebo ho ostatní zkritizují?

Lucčina čtveřice

Další večeře se plánuje doma u moderátorky Lucie Šilhánové, o níž se ví, že se dříve závodně věnovala plavání. Projeví se to v její kuchyni nebo snad koupelně? A bude někdo nebo něco v něčem plavat?

Pánové by po předcházející večeři nyní rádi ochutnávali českou klasiku, Lucie je však zve na kulinární výlet Itálií. Můžete se těšit na dva předkrmy – netradiční salát caprese a tataráčka z tuňáka, který jednomu ze soutěžících přijde poněkud nakyslý. Brzy poté však stůl ozdobí telecí se žampiony s redukcí z vína a závěrečnou sladkou tečku vezme na svá „bedra“ prověřené tiramisu. Nebo snad bude v něčem jiné?

Začíná se však uvítacím přípitkem – šampaňským, což se líbí patrně všem. A podle toho prý celý večer také vypadal, jak se nechal slyšet Patrik Hezucký. Přesto pánové stihli alespoň ocenit telecí. „Nálada jako v rodině, oni se perfektně znají,“ komentuje slovní přestřelky imitátor Petr, který má oproti ostatním třem trošku smůlu – nepracuje s nimi v jednom rádiu a tudíž je nemůže tak dobře znát.

Co myslíte, šplhne si Lucka vymyšlenou zábavou? A bude probíhat pěkně v klidu nebo hrozí nebezpečí, že hostitelka i ostatní nakonec „hejbnou kostrou“? Hlavně pozor, aby telecí zůstalo tam, kde je, a ještě se k němu vešlo báječné tiramisu!


Připravila: Marcela
Foto: archiv FTV Prima
26. 2. 2013
 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků