Společnost

VIP Prostřeno! Jak vaří dámy

V dnešním dílu hvězdné „vařečkové“ show, která se neobejde bez kuchařských znalostí a dovedností, se v rolích hostitelek představí dvě milé tváře – Marie Tomsová a Iva Hüttnerová.

Dámy mají za sebou dva ryze pánské večírky a teď už jen všichni netrpělivé čekáme, jak a s čím zabodují ony. Pojďme společně poodhalit tajemství, které se skrývá pod pokličkami jejich hrnců.


Iva Hüttnerová vás zve na zahradu

O známé herečce a malířce se ví, že je také velmi dobrou zahradnicí, o čemž se ostatně můžete přesvědčit na vlastní oči, byť prostřednictvím televizní obrazovky. Své hosty totiž zve ke stolování právě na zahradu! „Kdybych dělala jenom divadlo, tak by mi to, myslím, nestačilo,“ přiznává. A jak se zahrada líbí Marušce Tomsové? „U Ivy je to přesně takové, jak jsem si představovala, vymazlené od začátku do konce,“ rozplývá se moderátorka.


Pokochali jste se? Prima, pojďme do kuchyně. Jaká asi bude Iva kuchařka? Mnohé napoví už samotné menu – začíná se švestkami obalenými ve slanince a tvarohovou pomazánkou s bylinkami a česnekem z Iviny zahrádky. Jako hlavní chod z obrazovky zavoní vepřové kostky s mrkvičkou a zámeckými brambory a korunou celého menu se stanou staročeské lívanečky. Inspirace pro každého? Mrkev se tentokrát bude blanšírovat a Iva ji ještě vylepšila nastrouhanou pomerančovou kůrou a skořicí.


Jde jí příprava pokrmů lehce od ruky? Zdá se, že ano. Herečka a malířka nám ukazuje, jak důležité je mít v kuchyni „dobrej vercajk“. „Ale teď to začíná bejt těžký,“ přiznává, když krájí droždí, „protože kynutý těsto na lívance nedělám každý den.“ Hosté potěší ovšem nejen připravené dobroty, ale také krásně nachystaný stůl a pak samotná zábava. Jakápak asi bude? A proč se Bob nechal slyšet, že se z té Ivy zblázní?


Marie Tomsová servíruje tajemné menu

Řekli byste, že tahle půvabná dáma, kterou jste léta mohli vídat z televizních obrazovek jako hlasatelku, letos rozšířila řady seniorů? Asi jen stěží! „Marie bude u vaření lépe vypadat, než to bude chutnat. Tím chci říct, že je moc hezká,“ přidává další postřeh herec Bob Klepl.
Iva soupeřku nepodceňuje, vždyť Marie publikovala i v kalendářích receptů.


Máme vám prozradit, co se tedy bude vařit? Nejprve chvilka napětí – Mariino menu je totiž krapet vypečené, ostatně posuďte sami: upečené tajemství, zelený běloch, krémový zelenáč, vypečený rudoch a nepečený černoch. „Je to docela napínavý,“ konstatuje Iva, která neví, co všechno ji čeká. Hlavní jídlo je podle hostitelky prý docela riskantní, každý ho nemá rád. „Já jsem králíka taky jako malá nesnášela, ale na starý kolena jsem tomu přišla na chuť,“ říká o svém hlavním chodu na víně a houbách. A je to venku, tajemství vypečeného rudocha jsme odhalili! Jak asi zachutná hostům? To ještě netušíme, zato víme, že když ho Marie připravovala dříve pro jinou návštěvu, herce Oldřicha Kaisera a Jiřího Lábuse, řekli jí, že lepšího králíka nejedli.


Sladkou tečkou tentokrát sehraje moučník Mariiny tchyně – pod názvem „nepečený černoch“ se ukrývá piškot s kakaem a banánem. „Jak nejím sladký, tak mě ani nebaví proces pečení,“ vysvětluje svou volbu moderátorka. Ovšem předtím by to chtělo hosty pobavit, nebo snad ne? Uhádnete, jaký program si pro ně vymyslí televizní hlasatelka? A jestlipak právě ona vyhraje toto kolo hvězdné kulinární šou, nebo to bude Iva, Bob či snad Lumír? Sledujte VIP Prostřeno! a budete mít jasno!

Připravila: Marcela
Foto: FTV Prima
6. 9. 2012
 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků