Společnost

VIP prostřeno – když vaří zkušenější

Sbírání kytiček

Kdo bude vařit v úterý? Frontman skupiny Olympic, která letos oslaví padesát let své činnosti Petr Janda. Bere své vaření vážně a ujistí se o tom, „že kuchařský řemeslo je řehole.“ Možná přijde i kouzelník, ale určitě přijde legenda televizní zábavy Jaroslava Hanušová, zvaná Jaruš. Druhým mužem v tomto VIP týdnu je moderátor Martin Severa, který bude prostírat ve čtvrtek. Svůj život si neumí představit bez sportu. Jako poslední uvaří stále velmi půvabná Lucie Zedníčková, která hraje už od deseti let. Momentálně se tato dvojnásobná maminka, herečka a Pražanka od narození stěhuje právě do Brna. O tom, že je Lucka živel, který nezkazí žádnou zábavu, se přesvědčíte v dalším vydání VIP PROSTŘENO!, kde se také dozvíte, proč chodila k Petru Jandovi, když nebyl právě doma.

Petr Janda: Grilovačka skončí u táboráku se špekáčky a kytarou

„Když se na sebe nedívám do zrcadla, tak si připadám docela mladý,“ říká o své obdivuhodné kondici a elánu do života rocker, který se nedávno dožil sedmdesáti let. Že by za to mohla jeho mladá žena a malé dcery? „Ženu a svoje děti miluju,“ přiznává na stará kolena bez mučení. A protože to doma u Petra Jandy vypadá naprosto úžasně, bude se prostírat na zahradě jeho bílého domu, který koupil kdysi náhodou na inzerát. Kuchyně prý volá po výměně, ale Petr v ní vaří hrozně rád.

Menu bude letní, lehké a tříchodové. Syrová zelenina s dipem na předkrm – takové zdravé zobání, ale Martin Severa s paní Hanušovou úplně nevědí, co je čeká. Jarka si pochroumala koleno a nemůže moc chodit, jíst ale naštěstí může. Petr Janda ji viděl naposledy před šestadvaceti lety, kdy byla těhotná. Lucie Zedníčková touží po grilovaném mase a Petr se jí strefí do chutí. Ugriluje biftek, kuřecí paličky a krkovičku.

„To je pecka,“ reaguje nadšeně herečka. Masíčka upečená nad dřevěným uhlím doplní omáčka a korunují lívanečky s borůvkami a se šlehačkou. „Když bude úplně nejhůř, dojedeme se u ohně buřty,“ plánuje hostitel. To ještě netuší, jak se všichni na podobnou atrakci těší. „Lucie se nějakým způsobem kamarádila s mým synem,“ vzpomíná Petr. „Ale u vás jsem byla, když vy jste nebyli doma, a byla jsem tam víckrát, víš…“ směje se potutelně herečka.


Jaroslava Hanušová a její skoro vegetariánská večeře chudé důchodkyně

„Musíte mě omluvit, já jsem jen tak, jak jsem si odskočila od plotny,“ vítá Jaruš legendární větou z Kouzelníka své hosty. „Být důchodkyně znamená být chudá, hladová a nic nedělat,“ shrnuje neradostnou realitu ze svého pohledu někdejší hvězda televizní zábavy. „Tohle menu jsem zvolila, protože je levné,“ říká herečka, která se s nejstarším kamarádem Jiřím Lábusem seznámila na dramatickém kroužku.

Jak se svým vymknutým kolenem zvládne vaření? Dcera jí pomohla s nákupem, ale protože zapomněla na chleba, který je důležitou součástí předkrmu, skočí pro něj hodný zvukař. „Menu chudé důchodkyně“ bude zdravé a vegetariánské. Až na úvodní škvarky a rum hosty čeká samá zelenina: květáková polévka, zapečené brambory s pórkem a zakysanou smetanou a salát ze strouhané mrkve. Dezert je jako ze školky, kde Jaroslava Hanušová léta pracovala. „Když se jim to s půvabem a eleganci naservíruje, tak ani nemrknou,“ myslí si hostitelka. “

Petr Janda v Jarčině menu maso postrádá, ale Martin se těší na odlehčenou stravu. Salát z mrkve s pomerančovou šťávou ho těší, protože sladkosti jí jenom ke snídani. „Květáková polévka je jednoduchá, ale má jednu nevýhodu, že to smrdí v celým bytě,“ soudí Petr Janda, který ji už dlouho neochutnal. Škvarky s chlebem a solí iniciují chovatelskou historku Petra Jandy, dozvíme se, proč kdysi Martička proplakala půl dne. „Žádný jídlo není špatný, jenom se špatně udělá,“ tvrdí před hlavním chodem rocker Janda. „Nebyl to průšvih, ale samochvála smrdí,“ vidí svůj výkon hostitelka, která své kulturní hosty podrobila testu z české kinematografie. Jak hluboké mají znalosti, uvidíte v úterý večer na Prima family!

Připravila: Katka
Foto: FTV Prima
25. 9. 2012
 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků